Yenimahalle’de hamsi partisi

Yenimahalle’de hamsi partisi
Sarıyer protokolu ve mahalleli Yenimahalle Muhtarı Ahmet Çınar’ın ev sahipliğini yaptığı hamsi partisinde buluştu.

Yenimahalle Muhtarı Ahmet Çınar, Mehmet Emanet, Selçuk Kavaloğlu, Şükrü Denizeri ve Mehmet Kalayoğlu’nun tertip ettiği hamsi partisine ilgi yoğun oldu.  8 kasa hamsi, 20 kilo köftenin tüketildiği partide, misafirlere tatlı da ikram edildi. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in yanı sıra başkan yardımcıları Hüseyin Coşkun, Metin Kavuk, Şinasi Yalçın; CHP Belediye Meclis Üyesi Ali Rıza Yılmaz, Gökan Zeybek, Adnan Ayber, Nasuh Aşantuğrul ve Sarıyerli mahalle muhtarları partiye katılım gösterdi.

gencshoron_162645288.jpg

ŞÜKRÜ GENÇ HORON TEPTİ
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Yenimahallelilerden yoğun ilgi gördü. Tek tek herkesle tokalaşan ve mahallelinin sorunlarını dinleyen Şükrü Genç muhtar Çınar ile birlikte bir de horon tepti. Genç, etkinlikle ilgili ‘Eski geleneklerin yaşatılması gerektiğini düşünüyor ve her fırsatta bunu ifade ediyorum. Sarıyer’de eskiyi yaşatan tek mahalle Yenimahalle’dir. Tüm mahallelerimizde bunu gerçekleştirmemiz lazım.’ dedi.

ÇINAR; ‘3.PARTİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK’
Daha önce Yenimahalle Parkı’nda 2 parti daha düzenlediklerini söyleyen Muhat Ahmet Çınar, Yenimahalle halkından gelen yoğun talep üstüne üçüncü partiyi de gerçekleştirdikleri belirtti. Çınar; “Mangal partilerimizin ilkini yerel seçimlerden hemen sonra 30 Mart’ta ikincisini ise 9 Mayıs’ta düzenlemiştik. Yenimahalleliler artık bu partileri geleneksel hale getirmek istiyor. Yenimahalle çok eski bir yerleşim. Bu etkinlikleri düzenleyerek anıları tekrar canlandırmak ve dostlukları pekiştirmek istiyoruz.” dedi.

Bu haber toplam 3857 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT