Yaşar Ağsu Sivaslılarla buluştu

Yaşar Ağsu Sivaslılarla buluştu
Seçim çalışmalarına hızla devam eden Demokrat Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Av. Yaşar Ağsu, Sarıyer’de gitmedik yer bırakmıyor.

Seçim çalışmalarına hızla devam eden Demokrat Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Av. Yaşar Ağsu, Sarıyer’de gitmedik yer bırakmıyor. Ağsu, Sarıyer’de seçmen sayısı olarak büyük bir güç olan Sivaslılarla buluştu. Ağsu, “Demokrat Parti yol demek, elektrik demek, su demek, Demokrat Parti imar demek. Sizlerinde desteğiyle hep birlikte, elele Sarıyer’i daha güzel, daha yaşanabilir bir yer haline getireceğiz” dedi.

Demokrat Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Avukat Yaşar Ağsu, İlçe Başkanı Osman Öztürk'ün yanı sıra İlçe Sekreteri Ahmet Kurtuluş, Kadından Sorumlu Başkan Cemal Yıldırım ve İl Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Sunar ile birlikte Sarıyer’deki Sivaslıları ziyaret etti.
Önce Sarıyer Sivaslılar derneğinde kahvaltıya katılan, ardından Sivas Akçaağıl Köyü ve Sivas Suşehri Günlüce Köyü Kültür ve Dayanışma Derneklerini ziyaret etti. Ağsu, Sivaslılarla bir araya gelerek, sorunlarını ve beklentilerini dinledi. Sivaslılara hukuksal ve gerçekçi projelerini anlatan Ağsu, “Sarıyerlilerin desteği ile Demokrat Parti’nin Sarıyer’de iktidar olacağına inanıyoruz. Sarıyer’in temel problemlerinin çözülmesi ve Sarıyerlilerin yarınlara daha güzel bakabilmesi için halkımız Demokrat Parti’yi desteklemelidir” dedi.

sivasyemek_125140585.jpg

Esnafı kalkındırmak önceliklerimiz arasında…
Ziyareti sırasında Sivaslı esnafın sorunlarını dinleyen Ağsu, “Sarıyer’de esnafı kalkındırmak önceliklerimiz arasında ve bunun için de düşündüğüm pek çok gerçekçi proje üretilebilir. Öncelikle Sarıyer’de Koç Üniversite’nden başka diğer üniversitelerinde kampüsü olması gerektiğini düşünüyorum. Sarıyer en az beş üniversiteye ev sahipliği yapabilecek kapasiteye sahip. Bunun hem eğitime hem de Sarıyer’in ekonomisine faydalı olacağını düşünüyorum. Bu üniversitelere gelecek öğrenciler de Sarıyer esnafından alışveriş yapacak, sizlerin evlerini kiralayacak. Bu da Sarıyer için bir kazanç kapısı olacak” dedi.

“Sarıyer’i Avrupa’ya tanıtacağız”
İstanbul’un 2010 Avrupa Kültür Başkenti seçildiğini ancak bu kapsamda Sarıyer’e turizmi çekebilecek bir yatırımın olmadığına değinen Ağsu, “Sarıyer’de bir tane bile kongre ya da fuar merkezimiz yok, gelecek misafirleri ağırlamak, konferanslar vermelerini sağlamak ve Sarıyer’imizin Avrupa’da da tanınmasını sağlamak amacıyla Sarıyer’de en az iki tane kongre ve fuar merkezi kurulmalıdır. Bu kapsamda çalıştığımız zaman Sarıyer’i Avrupa’ya tanıtacağız. Bunun yanında hem vatandaşlarımıza iş olanakları sağlamak hem de ekonomimize katkı sağlaması amacıyla alışveriş merkezlerinin kurulması için özel sektör teşvik edilmelidir” dedi.

400200_881438391.jpg
Ağsu ile Çelik hasret giderdi

Toplantıya, Sarıyer siyasetinin önemli isimlerinin de katılımı dikkat çekti. Sarıyerli Muhtarlar Birliği Eski Başkanı olan ve Sarıyer'de önemli bir siyasi nüfusa sahip Reşitpaşa Muhtarı Bekir Ekiz'in yanı sıra, AK Parti'ye yakınlığıyla bilinen Sarıyer Sivaslılar Dernek Başkanı Bekir Karakuş ve AK Parti Sarıyer Eski İlçe Başkanı Nurettin Çelik de toplantıya katılanlar arasındaydı. Avukat Yaşar Ağsu, sınıf arkadaşı olan Avukat Nurettin Çelik ile de bir araya gelerek hasret giderdiler. Bilindiği üzere Nurettin Çelik, AK Parti Sarıyer İlçe Teşkilatı'nın yanı sıra Sarıyer'deki Sivaslıların da desteğini alarak, AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı olmak istemiş, fakat adaylığı son anda Mehmet Akif Şişmanoğlu'na kaptırmıştı.

Bu haber toplam 2718 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT