Yaşar Ağsu muhtarları dinledi

Yaşar Ağsu muhtarları dinledi
DP Adayı Av.Yaşar Ağsu, verdiği kahvaltıda mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

Sarıyer’le ilgili projelerini anlatan Ağsu, “Her mahalleye bir mahalle merkezi kuracağız” dedi...

Demokrat Parti’den Sarıyer Belediye Başkan Adayı olan Av. Yaşar Ağsu, Boğaziçi Üniversitesi’ndeki Ağaçev’de tüm mahalle muhtarları için kahvaltı düzenledi. Çok sayıda muhtarın katıldığı kahvaltıda, DP İl Disiplin Kurulu Başkanı Hakkı Kavaloğlu, İlçe Başkanı Osman Öztürk ilçe yönetim kurulu üyeleri ve eşleri de hazır bulundu. Sıcak ve keyifli geçen kahvaltıda tüm muhtarların sorunlarını tek tek dinleyen Ağsu, bu sorunlara çözümleyici cevaplar vererek, Sarıyer’le ilgili projelerini anlattı.

Muhtarlar Ağsu’ya dert yandı
Ağsu’ya mahalleleri ile ilgili sorunlarını anlatan muhtarlar, “Geçen dönemi de hesaba kattığımızda mahallelerimizde eşit hizmet göremiyoruz. Mahallelerimiz halen pek çok sorunla boğuşuyor. Gelecek Belediye Başkan’ının tüm mahalle ve köylere eşit bir şekilde hizmet getirmesini ve sürekli bizlerin yanında olmasını istiyoruz” dediler. Bunun üzerine Ağsu, “Bizim projelerimiz Sarıyer’in geneline uygulanacak projelerdir. Bize oy veren, vermeyen herkesin hizmetkarı olacağız. Tüm mahallelerimizin sorunlarını tek tek biliyoruz. Göreve geldiğimizde bu sorunların öncelikli sıralarını belirleyerek işe başlayacağız. Amacımız tüm mahalleleriyle kendi içinde barışık bir Sarıyer yaratmak” dedi.

Her mahalleye bir mahalle merkezi
Sarıyer’de her mahalleye kurmayı planladıkları mahalle merkezlerinden de bahseden Ağsu, “Mahallelerin tamamında mahalle merkezleri kurmayı amaçlıyoruz. Kurulacak bu merkezlerde, muhtarlık odası, bilgisayar odası, ufak tefek nikahların da yapılabileceği çok amaçlı salon, kızlarımız için adetlerimizin ölmemesi için halı, dikiş nakış kursları, dil, bilgisayar kursları, dernek toplantılarının yapılabileceği toplantı odaları, bedensel ve zihinsel özürlü çocuklarımız için kreş ve hastanelerimizin yükünü hafifletmek ve vatandaşlarımıza acil müdahale sunabilmek için, pansumanlarının, iğnelerinin, acil müdahalelerinin yapılacağı bir sağlık odası bulunacak. Bu merkezleri Belediyenin bütçesinin dışında sponsorluklarla kurmayı amaçlıyoruz” dedi.

Bu haber toplam 1583 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
1 Yorum