Yakında tapu törenleri yapacağız

Yakında tapu törenleri yapacağız
AK Parti Meclis Üyesi Hüseyin Coşkun “Tapuların engellenmesiyle” ilgili Sarıyer Belediyesi’nin meclis oturumunda açıklama yaptı.

AK Parti Meclis Üyesi Hüseyin Coşkun “Tapuların engellenmesiyle”  ilgili Sarıyer Belediyesi’nin meclis oturumunda açıklama yaptı. Coşkun, “Tapuları engellemeyin” söylemlerini asla kabul etmediklerini belirterek, yakında Milli Emlak, vakıf ve Büyükşehir arazilerine ait tapu törenleri yapacağız” dedi.

AK Partili Coşkun, “Yakında tapu törenleri yapacağız”
AK Partili Hüseyin Coşkun, bir önceki meclis toplantısında Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in “Tapuları neden engelliyorsunuz”  sözlerine cevap verdi.  “Tapuları engelliyorsunuz” söylemlerini kabul etmediklerini söyleyen Coşkun, “2003’ten bugüne kadar gece-gündüz demeden bir çalışma içersindeyiz ve sonuca yaklaştık. Bu problem, çözüme kavuşturacağımız ve nihayete erdireceğimiz bir konudur. 2003’ten bugüne kadar geçen zaman diliminde bu süreci 3 kez duraklatan CHP milletvekilleri iken, ‘Tapuları vermeyi engelliyorsunuz’ söylemini asla kabul etmiyoruz. Bu sürecin içinde kimin engel olduğunu görmek için geçmişi karıştırmanız yeterli olacaktır. Halkımıza seçim sürecinde kendi adımıza söz verdiğimiz yerlerle alakalı çok rahat olsunlar. Yakın zamanda Milli Emlak, vakıf ve Büyükşehir arazilerine ait tapu törenlerini yapacağız” dedi.AK Partili Coşkun, “Tapular Büyükşehir arazileriyle sınırlı değil”
Coşkun “Sayın Başkan, Sarıyer’deki tapu problemi sadece Büyükşehir arazileri ile sınırlı değil. Bununla ilgili FSM’de İTÜ ile görüşüp herhangi bir çözüm arayışına girdiniz mi? Derbent’te kooperatifle masaya oturup herhangi bir çalışmada bulundunuz mu? Hani hep diyorsunuz ya Büyükşehir engelliyor diye, bu bölgeler ne Büyükşehir ile ne de merkezi iktidarla alakası olmayan yerlerdir. Ayrıca Sarıyer’de tapu verilmesi konusunda son aşamaya gelinmiş bazı bölgeler var. Ferahevler’de 288 ada askeriyeye ait olan Malatya Mahallesi olarak anılan bölge için mahkeme izin verdi. Şimdi sıra Sarıyer Belediyesi’nde. 18 uygulaması yaparak bu insanlara tapularını verin, biz de sizi alkışlayalım” dedi.

Ayber, “30 yıldır kangrenleşen sorunu çözdük”
AK Partili Coşkun’a cevap veren Meclis Başkan Vekili Adnan Ayber, “Ferahevler’de 288 ada 4.parseldeki olayın belediye ile ilgili hiçbir alakası yok. Askeriye vakfına geçmiş bir mülktür. Üzerinde yaşayan insanlar 30 yıl önce buralara senet mukabili para ödemiştir. Askeriye’de ancak mahkemeye verilirse tapuyu verebileceği için o yüzden o insanları mahkemeye taşıdık. 30 yıldır kangrenleşen sorunu çözdük. Şuanda olay Yargıtay’a gitmiştir. Askeriye’nin avukatı olumlu yönde destek vermiştir. Yargıtay’dan geldikten sonra şahısların tapuları verilecektir” dedi.

Bu haber toplam 1475 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT