'Ya cekete ya adama oy verilecek'

'Ya cekete ya adama oy verilecek'
Kelkit Vadili Sivas ve Şebinkarahisar dernek başkanlarının da katıldığı MHP vadi gecesi büyük ilgi gördü.

Cumhuriyet Mahallesi Armoni düğün salonunda buluşan Kelkit Vadili Sivas ve Şebinkarahisar dernek başkanlarının da katıldığı MHP vadi gecesi büyük ilgi gördü. Çok sayıda Sivas ve Şebinkarahisar Dernek Başkanının katıldığı gece gecede konuşma yapan Sivaslılar Dernek Başkanı Abdurrahman Yeşilyurt, “Sarıyerliler ya cekete ya adama oy verecek” dedi.

Özsoy, “Beklenen özlem gerçekleşecek”
MHP Sarıyer Belediye Başkan Adayı Sedat Özsoy’unda katıldığı gecede, Sanatçı Mustafa Küçük’ün seslendirdiği türkülerle coşkulu anlar yaşattı. Sivaslıların, Şebinkarahisarlıların ve vadinin diğer insanlarının Sarıyer’de birlik ve beraberliğine vurgu yapan Sedat Özsoy, Sarıyer’de beklenen özlemin gerçekleşeceğini, MHP’nin belediyeyi alacağını söyledi. Özsoy, 7 kuşak Sarıyerli olarak halkın sorunlarını halkın içinden dinleyerek çözeceğini belirtti.

“Abdurrahman Yeşilyurt demek 3 milyonluk Sivaslı demektir”
Sivaslılar Dernek Başkanı Abdurrahman Yeşilyurt ise konuşmasında “Ankara tabandaki insanların seslerine kulaklarını kapadı. Tayin ile atama ile ceketimi koysam bile seçimi alırım mantığı ile Sarıyer’e yaklaştı. Sarıyerli ise kendilerinden olan bir adayı Sedat Özsoy’u kendileri belirleyerek aday yaptı. Şimdi Sarıyerliler ya cekete ya dama oy verecektir” dedi. Sarıyer’de Sivaslıları görmezden gelenlerin bugün yanıp tutuştuklarını hatta kendisini tehdit ettiklerini belirten Yeşilyurt, konuşmasını şöyle sürdürdü, “Onlar Abdurrahman Yeşilyurt’u tanımamışlar. Abdurrahman Yeşilyurt demek 3 milyonluk Sivaslı demektir. Onların tehdide değil söz söylemeye bile yürekleri yetmez. Genel Başkan olarak Sarıyer’e neden karıştığım konuşuluyor. Bir Sivaslının olduğu her yer Abdurrahman Yeşilyurt’u ilgilendirir. Açık ve net söylüyorum, bende kıvraklık yoktur, başkaları gibi kıvırmasını beceremem, Sarıyer’de Sivaslılar kendilerine en çok değeri veren kadrolarını açan, Sedat Özsoy’u ve MHP’yi destekleme kararı almışlardır”

Bu haber toplam 1464 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT