Vicdanlı hırsız!

Vicdanlı hırsız!
Spor salonlarında hırsızlık yaptığını itiraf eden M.A ifadesinde “Müşteriler mağdur olmasın diye paralarının hepsini almıyordum. Onlara harçlık bırakıyordum” dedi.

Sarıyer’de lüks spor salonlarına gelen kişilerin cep telefonu, ziynet ve paralarını çaldığı iddiasıyla tutuklanan M.A, emniyetteki ifadesinde, “Müşteriler mağdur olmasın diye paralarının hepsini almıyordum. Onlara harçlık bırakıyordum” dedi.

Spor salonlarına gelen kişiler, dolaplarındaki eşyalarının karıştırılarak cep telefonu, para ve ziynet eşyalarının alındığını belirterek polise şikayetçi oldu. Şikayetçi sayısı kısa sürede 20’ye ulaştı. Artan şikayetler üzerine Sarıyer Araştırma Büro ekipleri araştırma başlattı. Spor salonlarının kamera görüntüleri incelemeye alınırken, spor salonlarına müşteri rolünde polis yerleştirildi. Hem spor yapan hem de spor salonlarına gelen kişileri gözlemleyen polisler, tedirgin hareketlerinden şüphelendikleri bir kişiye odaklandı. Bu kişi takibe alındı. Bir spor salonundan çıktığı sırada durduruldu ve üzeri arandı. Üzerinde müşterilere ait cep telefonları ve paralar çıktı. Adının M.A olduğu belirlenen şüpheli emniyete götürüldü.

Sorgusunda hırsızlık yaptığını itiraf eden M.A, “Evet paralarını aldım ama hepsini almadım. Müşteriler mağdur olmasın diye harçlık bıraktım” dedi. M.A’nın, spor salonlarına üye olduğu, üyeliğin ardından da düzenli olarak spor salonlarına giderek hırsızlık olaylarını gerçekleştirdiği belirlendi. M.A’nın evinde yapılan aramada da cep telefonları, ziynet eşyaları ve paralar bulundu. Hırsızlık ve gasptan 15 suç kaydı bulunan ve 7 yıl cezaevinde yattığı belirlenen M.A, savcılığa sevk edildi. Savcılık, tutuklanmasını istedi. M.A, nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bu haber toplam 1247 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT