Ve Sevgi Atalay Başkan Yardımcısı

Ve Sevgi Atalay Başkan Yardımcısı
Sarıyer Belediyesi’nde önemli gelişme yaşandı. Metin Kavuk’tan boşalan Teknik Başkan Yardımcılığı koltuğuna İmar Müdürü Sevgi Atalay oturdu.

Aylardır merak edilen, “Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in Teknik Başkan Yardımcısı kim olacak?” sorusu sonunda cevabını buldu. Başkan Şükrü Genç, İmar Müdürü Sevgi Atalay’ı teknik başkan yardımcılığına getirdi. İmar Müdürlüğü’ne ise Atalay’ın yardımcısı Ahmet Karakoç’un getirildiği söyleniyor.

Eski Belediye Başkanı Yusuf Tülün döneminde de İmar Müdürlüğü görevini yürüten Atalay, özellikle o dönemde yapılan 18 uygulamalarında öne çıkmıştı. İmarda yapılan yanlış uygulamalar AK Parti’nin seçimi kaybetme nedenlerinden biri olarak gösterilirken, CHP’liler ise Yusuf Tülün’ü en çok bu konuda eleştirmişti. Bu nedenlerden dolayı başından beri Atalay’a sıcak bakmayan CHP ilçe yönetimi ise bu karardan memnun olmadı.

Sevgi Atalay’ın Teknik Başkan Yardımcılığı görevine getirilmesindeki en büyük neden ise, Atalay’ın AK Partililer ile iyi ilişkiler içerisinde olması gösteriliyor. Özelikle Ali Usta ile yakın çalışan Atalay’ın İBB ile Sarıyer Belediyesi arasındaki koordineyi daha kolay sağlayabileceği konuşuluyor.

Başkan vekili Hayati Kaptanoğlu

Öte yandan bir haftalığına memleketi Şebinkarahisar’a gidecek olan Başkan Şükrü Genç, başkan vekili olarak Meclis Üyesi Hayati Kaptanoğlu’nu görevlendirdi.  Hatırlanacağı gibi geride bırakılan bir yıllık dönemde Başkan Genç, yurtiçi ve yurtdışı ziyaretlerinde Ali Rıza Yılmaz’ı vekil olarak bırakıyordu. Ali Rıza Yılmaz’ın belediyedeki odasını boşalmasından sonra ilk kez farklı bir meclis üyesi başkan vekili olmuş oldu.   

Bu haber toplam 1847 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT