Ünlü isimler ifadeye çağrıldı

Ünlü isimler ifadeye çağrıldı
Rüşvet operasyonu kapsamında ünlü sanatçı Ajda Pekkan ve Mustafa Erdoğan da ifadeye çağrıldı.

Yolsuzluk ve rüşvet suçlamasıyla, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Recep Yel, Zabıta Amiri Semra Kartal, Mahmut Yalçın, Rıfkı Fahrettin Aktaş ve Yılmaz Tank’ın gözaltı süreleri devam ederken, operasyon kapsamında Belediye Başkanı Şükrü Genç, ünlü Sanatçı Ajda Pekkan ve Gülben Ergen’in eşi Mustafa Erdoğan’ın da ifadeye çağrılacakları belirtiliyor. Ajda Pekkan'ın villasının tadilatı ve ek bina yapımı için 400 bin TL, Mustafa Erdoğn'dan da villasının zemin katını basan su tahliyesi için 20 bin TL alındığı iddia ediliyor.

ÜNLÜLER SAVCILIĞA ÇAĞRILDI
2009'un Haziran ayında gelen ihbarlar üzerine Sarıyer Cumhuriyet Savcılığı'nın talebi doğrultusunda İl Jandarma Komutanlığı'nın zanlıları teknik ve fiziki takibe aldığı öğrenildi. Bu çalışma sonucunda Ajda Pekkan'ın da aralarında bulunduğu bir çok ünlü sanatçı ve işadamının Sarıyer Belediyesi sınırlarında rüşvet karşılığında, imara aykırı konut ve villa yaptıkları iddia ediliyor. Soruşturma kapsamında bugüne kadar 72 kişinin ifadesinin alındığı da, edinilen bilgiler arasında. Gözaltındaki beş kişinin bugün savcılığa sevk edileceği öğrenilirken, 29 kişinin daha gözaltına alınacağı, 23 kişinin ise savcılığa ifadeye çağrıldığı bildirildi. Savcılığa ifadeye çağrılanlar arasında Ajda Pekkan ile Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç'in de bulunduğu birçok ünlü sanatçı ve işadamı olduğu bildirildi.

  Kimlerden, neyin karşılığında, ne kadar para toplandı? Bu para kimler aracılığı ile kimlere gidiyordu? Mahmut Yalçın’ın ifadesinin tüm detayları yine Sarıyer Manşet Gazetesi’nde olacak  

Bu haber toplam 1516 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT