Ulu Önder Atatürk, Sarıyer'de anıldı

Ulu Önder Atatürk, Sarıyer'de anıldı
Sarıyer'de saat 09.05’de Ata’ya duyulan saygının işareti olarak bir dakikalığına hayat durdu

Ulu Önder Atatürk, ebediyete intikalinin 84.yılında Sarıyer’de anıldı. Saat 09.05’de Ata’ya duyulan saygının işareti olarak bir dakikalığına hayat durdu. Resmi törenler gerçekleşti, Atatürk Kent Ormanı’nda “Ata’ya Saygı Yürüyüşü” düzenlendi.

Atatürk'ün hayata gözlerini yumduğu saat 9’u 5 geçe sirenlerin çalmasıyla Sarıyer’in cadde ve sokaklarında vatandaşlar saygı duruşunda bulundu. Sarıyer Merkez Cumhuriyet Meydanı’nda resmi çelenk sunma töreni gerçekleşirken, Sarıyer Belediyesi Ana Hizmet Binası, Yaşar Kemal Kültür Merkezi başta olmak üzere birçok noktada anma gerçekleşti. Gündüz bakımevlerinde eğitim gören minikler öğretmenlerinin hazırladığı dekorda günün anısına fotoğraf çektirirken, Darüşşafakalı öğrenciler ise hazırladıkları programla izleyenlere duygulu anlar yaşattı.

Ata’ya Saygı Yürüyüşü’nde Buluştular

Sarıyerliler, “Saygıyla, özlemle, gururla yazarım adını” sloganıyla düzenlenen “Ata’ya Saygı Yürüyüşü” için Atatürk Kent Ormanı’nda bir araya geldi. Yürüyüşe CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç, İBB Genel Sekreteri Can Akın Çağlar, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç katıldı. Vatandaşlarla birlikte yürüyen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç yaptığı konuşmada; “Yarına ulaşmak için Atatürk’ü yaşam biçim haline getirmemiz gerekiyor. Bu anlayış içinde olan tüm dostlarımı kutluyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüzü özlem ve minnetle anıyorum” dedi. Yürüyüş sonrasında katılımcılar Atatürk büstüne karanfil bıraktılar.

kasim1-001.jpgkasim2-001.jpgkasim3-001.jpgkasim4-001.jpgkasim5-001.jpg

Bu haber toplam 2890 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT