Uğur Mumcu Sarıyer’de anıldı

Uğur Mumcu Sarıyer’de anıldı
Uğradığı bombalı suikast sonucu 24 Ocak 1993'te yaşamını yitiren gazeteci yazar Uğur Mumcu, ölümünün 17. yılında düzenlenen etkinliklerle Sarıyer'de anıldı.

Atatürkçü Düşünce Derneği Sarıyer Şubesi ve Sarıyer Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği Uğur Mumcu’yu anma etkinlikleri, Sarıyer Meydanı’ndaki Atatürk anıtına çelenk bırakılmasıyla başladı. Yoğun kar yağışına rağmen burada çok sayıda kişi toplandı. Sarıyer Belediye Başkanlığı, CHP İlçe Başkanlığı ve ADD Sarıyer Şubesi’nin Atatürk anıtına çelenk bırakmasından sonra Uğur Mumcu ve Demokrasi Şehitleri için saygı duruşunda bulunuldu. Etkinliklere, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, CHP Sarıyer İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, ADD Sarıyer Şube Başkanı Fahrettin Serdaroğlu ve çok sayıda kişi katıldı.

ugrmumcuanma_281041199.jpg

ADD Sarıyer Şube Başkanı Fahrettin Serdaroğlu, yaptığı konuşmada, “Tam bağımsızlık bilinciyle gerici, baskıcı ve sömürücü güçlere tüm gücümüzle karşı koyacağız. Yolsuzluklar ve haksızlıklar karşısında suskun kalmayacağız. Terörsüz ve savaşsız bir dünya özlemini yeniden vurgulayacağız. Biz Atatürkçüler, Cumhuriyet kazanımlarını halkımıza yeniden kazandırmak için sonuna kadar demokratik mücadelemizi vereceğiz. Mustafa Kemal Atatürk’ün aydınlık yolundan asla ayrılmayacağız. Tüm devrim şehitlerimizi ve saygı ve özlemle anıyoruz” dedi.

Çelenk töreninden sonra Mumcu’yu anma etkinlikleri Sarıyer Belediyesi Kültür Merkezi’nde devam etti. Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu’yu anlatan slayt gösterisinden sonra Yazar Erol Toy’un konuşmacı olarak katıldığı “Kemalizm ve Uğur Mumcu” konulu bir konferans düzenlendi.

Bu haber toplam 1417 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT