Üç dönemlikler Sarıyer'e mi gelecek?

Üç dönemlikler Sarıyer'e mi gelecek?
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasından sonra kulisler hareketlendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Üç dönem aynı yerde belediye başkanlığı yapmış arkadaşlara dördüncü dönem için aynı yeri düşünmüyoruz. Farklı bir ilçe olabilir” açıklamasıyla Sarıyer için farklı senaryolar konuşulmaya başlandı.

AK Parti’de üç dönem kuralına takılan Kâğıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç’ın ya da Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın Sarıyer’den aday gösterilebilecekleri konuşuluyor. 

Hatırlanacağı gibi 2004 yerel seçimlerinde AK Parti’nin Sarıyer Belediye Başkan Adayı Ahmet Misbah Demircan olarak lanse edilmiş ve son anda Bülent Arınç’ın devreye girmesiyle Sarıyer’e Yusuf Tülün atanmış, Demircan ise Beyoğlu’na kaydırılmıştı. 

Öte yandan bölge milletvekillerinin Sarıyer’de CHP’li Şükrü Genç’e karşı Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç’ın başarılı olacağı şeklinde rapor hazırladıkları ve bu raporun Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ulaştırıldığı belirtiliyor. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Başka ilçeden aday olabilirler”

Fransa ziyaretinin ardından dönüş yolunda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, dördüncü dönem isteyenlerin başka bir yerde il ya da ilçede başkan adayı olabileceğini söyledi. Erdoğan, konuyla ilgili şunları söyledi: "Büyük şehirlerimiz üzerindeki çalışmalarımızın çok çok önemi var. Belli bir noktaya kadar geldik, devam edeceğimiz arkadaşlar var. Ama üç dönem mantığı diye bir anlayış var. Üç dönem belediye başkanlığı yapmış arkadaşlarımızı da büyük oranda istirahate çekeceğiz. Tamamına yakını için geçerli. Çünkü halk değişim istiyor. Üç dönem aynı yerde belediye başkanlığı yapmış arkadaşlara dördüncü dönem için aynı yeri düşünmüyoruz. Ha ne olabilir? Dördüncü dönem bir başka yerde bir başka il veya ilçede belediye başkanı adayı olabilir. Bu daha ziyade ilçeler bazında böyle olur."

Kaynak:SARIYER MANŞET

Bu haber toplam 4205 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
6 Yorum