Turnuvada şampiyon belli oldu

Turnuvada şampiyon belli oldu
Ufuk Okulları 6. Geleneksel Veli Futbol Turnuvası'nda şampiyon yapılan final maçı ile belli oldu.

11 Nisan’da başlayan 5 grup halinde 30 takım ve yaklaşık 200 velinin mücadele ettiği turnuvanın finalisti belli oldu. Çok çekişmeli geçen yarı final ve final maçları sonunda şampiyon takım Fetih 1453 oldu. Adeta Ufuk Okulları turnuvasını yeniden fetheden takım şampiyonluğa adını yazdırarak 5 yıldır şampiyon olan takımı da egale etmeyi başardı.

Veli ve okul ilişkisini geliştirmeyi de amaçlayan 'Veli Futbol Turnuvası’ maçları İstinye Ufuk İlköğretim Okulu yerleşkesi spor salonunda yapıldı. Velilerin tanışması ve kaynaşması amacıyla düzenlenen turnuva lig usulüne göre yapıldı. Oldukça çekişmeli geçen maçlar sonunda kazanan dostluk ve centilmenlik olmuştu.

ufukkupaiceri_845710119.jpg

Ödül törenine ünlü sanatçı ve sporcuların yanı sıra ilçe protokolleri katıldı. Milli futbolculardan Okan Buruk, Mert Korkmaz gibi isimlerin katıldığı ödül törenine Beşiktaş İlçe Kaymakamı Sadettin Yücel, Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürü Halis İşler, Ufuk Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Güldaş ve Genel Müdür Ömer Özdemir ve birçok veli de katıldı.

Turnuva sponsorlarının ödüllerinin verilmesiyle başlayan ödül töreni turnuvanın en başarılı kalecisi, gol kralı ve en centilmen oyuncusu ödüllerinin de verilmesiyle devam etti. Turnuvadan görüntülerin izlendiği programda ilk dört sırayı alan takımların kupalarını almasıyla tören sona erdi.

Turnuvanın açılış programına spor, sanat camiasından ünlüler katılmıştı. Sarıyer Kaymakamı Ömer Karaman, Uğur Tütüneker (Galatasaray), Ahmet Yıldırım (Beşiktaş), Eyüpspor Teknik Direktörü Cihat Arslan, Yapımcı Şahin Özer, Samanyolu TV Spor Servisi Müdürü Mehmet Şeyho, Galatasaray'ın eski futbolcuları Mert Korkmaz ve Okan Buruk yer almıştı. Turnuva açılış törenine Mülkiye Müfettişi Vahdettin Özen, Irak Baş Konsolosu Ahmet Al Kamaly, İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Dekanı Ahmet Yeşil, İstanbul Üniversitesi Baş Danışmanı Eyüp Özgüç ve Basın Mensuplarının yanı sıra çok sayıda veli de katılanlar arasındaydı.

Bu haber toplam 1490 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT