Tüneli Başbakan Erdoğan açacak

Tüneli Başbakan Erdoğan açacak
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sarıyer-Çayırbaşı tünelinin 8 Eylül'de açılacağını açıkladı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yaptığı yazılı açıklamada, İstanbul'un ulaşım sorununa kalıcı ve çağdaş çözümler getirmek amacıyla bir ilke imza atarak ''7 Tepeye 7 Tünel'' projesini hayata geçirmeye başladıklarını bildirdi.

İstanbul halkını, trafiğin tıkanan damarlarını açacak tünel yollarla buluşturduklarını belirten Topbaş, 142 kilometrelik tünel yol hedefinin ilk aşaması olan Kağıthane-Piyalepaşa ve Bomonti-Dolmabahçe arası karayolu tünelleri ve bağlantı yollarını hizmete açtıklarını hatırlattı.

Projenin ikinci aşaması olan Sarıyer-Çayırbaşı tünelinin yapımının da tamamlandığını bildiren Topbaş, Sarıyer-Çayırbaşı tünelinin sürücülerin Hacıosman Bayırı'ndan Kilyos Caddesi'ne ulaşmak için sahil yolunu kullanarak kat edeceği mesafeyi yüzde 40 azalttığını kaydetti.

Kadir Topbaş, Sarıyer-Çayırbaşı tünelinin yollar ve kavşaklar üzerinde meydana gelen trafik tıkanıklığını ortadan kaldırarak, zamandan, iş gücünden ve yakıttan tasarruf edilmesini ve çevreye olan olumsuz etkilerin azalmasını sağlayacağını vurguladı.

Tünelin, bölgeye erişimde tek ana arter olan sahil yolunun trafik yükünü alarak, ikinci bir alternatif ulaşım aksı oluşturacağını belirten Topbaş, tünel yoluna ilave olarak Cumhuriyet tarihi boyunca İstanbul'a yapılan kavşak ve yol yatırımlarının toplamından daha fazla yatırımla bir rekora imza attıklarını, 239 kavşak ve yolu hizmete açtıklarını belirtti.

AÇILIŞ 8 EYLÜL SAAT:14:00'TE
Topbaş, yapımı tamamlanan ve İstanbul trafiğine akıcılık kazandıracak 20 kavşak ve yol ile Sarıyer-Çayırbaşı tünelinin, 8 Eylül Cumartesi günü tünelin Sarıyer tarafında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı törenle saat 14:00'te açılacağını bildirdi.

Bu haber toplam 1106 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT