Tumblr nedir?

Tumblr nedir?
Tumblr hakkında tüm merak ettikleriniz.

 

Tumblr nedir? Tumblr en sade anlamda basit ve kolay kullanılımı olan bir blog servisidir. WordPress ve hatta Blogger’dan daha sade ve daha kolay öğrenilebilen, özellikle gençler arasında yaygın olarak kullanılan bir blog açma ve yönetme sitesi olarak da tanımlanabilir. Tumblr’de fazla emek harcamaya gerek olmadan resim, video ve yazı paylaşmak oldukça kolaydır, kişiselleştirme açısından ise kullanıcıya olabildiğince esneklik sağlar. Neden Tumblr Tumblr’in tercih edilmesinin en temel nedenlerinden biri sade ve öğrenimi basit olması. Ücretsiz olması da en az kolay ve güzel olması kadar etkili tabi ki. Bu nedenle 10 yaşındaki bir çocuk bile Tumblr aracılığıyla bir blog açabiliyor. Ayrıca Tumblr blog yazarlığını bir sosyal network gibi görüyor, diğer blog yazılarını beğenerek ya da paylaşarak sosyalleşme imkanı sağlıyor.
 
Nasıl Üye Olunur
Tumblr Kaydol Tumblr ile blog açmak için üye olmak gerekiyor herşeyden önce. Tumblr’e üye olmak için Tumblr’in anasayfasına gidin. e-Mail Adress yazan yere e-posta adresinizi, password yazan yere şifrenizi ve URL yazan yere de sahip olmak istediğiniz bloğun adresini yazın. URL oarak, ayseninsitesi girerseniz, Tumblr blog adresiniz: ayseninsitesi.tumblr.com şeklinde olacaktır.
 
Daha sonra karşınızda çıkacak olan ekrandaki resimde yazan karakterleri girin. Bu aşamadan sonra bloğunuz kullanıma hazır demektir. e-Postanıza gelen mail ile bloğunuzu doğrulamayı da unutmayın.
 
Tumblr Nasıl Kullanılır
Tumblr’i kullanmak için önce Tumblr’in anasayfasına gidip bir önceki aşamada anlatılan kayıt olma işlemlerini yapmanız gerekir. Kayıt olduktan sonra, http://www.tumblr.com/customize adresinden bloğunuzun bilgi, tema ve görünüm şekillerini değiştirebilirsiniz. Daha sonra Tumblr pano’dan istediğiniz blog yazısını girebilirsiniz. http://www.tumblr.com/dashboard
 
Tumblr Bloğu Nasıl Silinir
Tumblr bloğunuzu silmek ise oldukça kolay. Bloğunuzu silmek ve kapamak için aşağıdaki adresi ziyaret edin: http://www.tumblr.com/account/delete Tumblr hesap kapatma sayfasında şifrenizi girin ve bloğunuz silinmiş demektir.

 

Bu haber toplam 2948 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT