TÜLÜN'DEN GÖREVİ DEVRALDI

TÜLÜN'DEN GÖREVİ DEVRALDI
54 bin 909 oyla Sarıyer’e Belediye Başkanı seçilen Şükrü Genç, Yusuf Tülün’den görevi devraldı.

CHP’de görevi devralma günüydü. 54 bin 909 oyla Sarıyer’e Belediye Başkanı seçilen Şükrü Genç, Yusuf Tülün’den görevi devraldı. Genç, “Bu belediye sadece CHP’lilerin değil, tüm Sarıyerlilerin belediyesidir. Türkiye, yakında Sarıyer’deki değişimi konuşacak” dedi.

sukrugenc_saygi_953430758.jpg
Meclis üyeleri ve İlçe Başkanıyla birlikte sabah saatlerinde mazbatasını alan Sarıyer’in yeni Belediye Başkanı Şükrü Genç, yüzlerce kişinin katıldığı törende, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’ndan sonra Atatürk Anıtına çelenk bıraktı. Törende tebrikleri kabul eden Başkan Genç daha sonra yoğun bir kalabalıkla beraber Sarıyer Belediyesi’ne geldi. Sevgi gösterileri nedeniyle belediye binasına zor bir şekilde giren Şükrü Genç’i, Yusuf Tülün karşıladı. Birbirlerine çiçek verdikten sonra Tülün, Genç’e belediyenin mührünü teslim ederek başarılar diledi.

sukrugenc_koltuk_431655664.jpg
“Türkiye, yakında Sarıyer’deki değişimi konuşacak”

Görevi devralırken konuşma yapan Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Sarıyer, seviyeli bir seçim kampanyası yaşamıştır. Dostluk ve kardeşliğin hâkim olduğu yarış, Sarıyer’e ve Sarıyerliye yakışır düzeyde olmuştur. Türkiye’nin böyle güzelliklere ihtiyacı var. Oy veren veya vermeyen tüm Sarıyerlilere teşekkür ediyorum. Burası CHP’nin değil artık tüm Sarıyer’in belediyesidir. Burada Sevgili Yusuf Başkanımdan aldığımız hizmet bayrağını çok daha ileriye taşıyacağız. Yarından itibaren var gücümüzle çalışmaya başlayacağız. Tüm vaatlerimiz aynen geçerlidir. Türkiye, yakında Sarıyer’deki değişimi konuşacak” dedi.

sukugenc_konusma_101206691.jpg
Hiç endişem yok gözüm arkamda değil

Başkanlık görevini Şükrü Genç’e devreden Yusuf Tülün’se yaptığı açıklamada, “Bu bir bayrak yarıştır. Sarıyer’deki demokratik yarış, tüm Türkiye’ye örnek teşkil edecek seviyede olmuştur. Halkın takdirini başımızın üstünde tutuyoruz. Siyasi partilerin varlık sebebi ülkeye hizmettir. Bu yarışta bana düşen görevi yaptığıma inanıyorum. Gönül huzuru içinde Sarıyer’de çıtayı yükselterek bir çığır başlattığımızı düşünüyorum. Hiç endişem yok ve gözüm arkamda değil. Şükrü kardeşimin hem teknik hem de siyasi tecrübesiyle bu görevi en iyi şekilde götüreceğine inanıyorum. Kendisine her konuda yardımcı olacağım bir isteği varsa yanında olduğumu söylemek istiyorum. Tüm siyasi partilerimizi ve adaylarımızı kutlarken, CHP camiasını elde ettiği başarıdan ötürü ayrıca tebrik ediyorum. 94–99 döneminde meclis üyesi iken birlikte çalışmalar yaptığım Şükrü Genç’in, Belediye Başkanlığı görevinde başarılı hizmetler vereceğini düşünüyorum” dedi.

sukrugenc_aile_565460789.jpg
Bu heyecanlı gününde Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’i ailesi de yalnız bırakmadı. Babası Abbas Genç, Eşi Dürdane Genç ve Kızı Gülnazar Genç ile basına poz veren Şükrü Genç, “Biz çok büyük bir aileyiz. Tüm Sarıyer bizim ailemizdir” dedi.

Bu haber toplam 9621 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT