Toplu sözleşme sevinci

Toplu sözleşme sevinci
Sarıyer Belediyesi’nde çalışan 297 memurun toplu iş sözleşmesi, belediye ve TÜM BEL SEN arasında düzenlenen törenle imzalandı.

Sarıyer Belediyesi’nde çalışan 297 memurun toplu iş sözleşmesi, Sarıyer Belediyesi ve Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (TÜM BEL SEN) arasında düzenlenen törenle imzalandı.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Üzerimize düşen bir sorumluluğu yerine getirdiğimiz için çok mutluyuz ve gururluyuz” dedi.

Sarıyer Belediyesi Kültür Merkezi’nin Nikah Salonu’nda gerçekleştirilen törene Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, TÜM BEL SEN Genel Başkanı Vicdan Baykara, Şube Başkanı İhsan Erdem, Şube Sekreteri Hasan Boran, Şube Mali Sekreteri Muammer Hantal, Toplu İş ve Hukuk Sekreteri Sema Hür ile sendika sekreterleri Turan Çerikçi, Yaşar Belen, Metin Kazan ve çalışanlar katıldı.

TÜM-BEL-SEN Başkanı Vicdan Baykara, bugün önemli ve güzel bir iş için burada olduklarını belirterek, Toplu iş sözleşmesinin gerçekleşmesini sağlayan Başkan Şükrü Genç ve ekibine teşekkür ediyorum. Ayrıca bu güne kadar emekten yana mücadele eden bütün emekçileri selamlıyorum” dedi.
 
Törende konuşan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, önemli bir sorumluluğu yerine getirmekten mutlu olduğunu belirterek, şu görüşleri dile getirdi: “Biz belediye olarak emekçileri, emeği ve onların haklarını korumayı son derece önemsiyoruz ve onların bu haklarını korumaktan yanayız. Belediyemiz maddi olarak zor bir dönemden geçse de biz bu işi sahiplendik ve toplu sözleşmeyi gerçekleştirdik. Gönül ister ki bu salonda 100 değil daha fazla sendikalı çalışanımız olsaydı. Sendika, örgütlenmek, birliktelik bizim için vazgeçilmez. Hangi partiden, hangi inançtan olursa olsun bizim için fark etmiyor. Sorunlar ve sıkıntılar aynı; bu yüzden birlikte olmak zorundayız. Bizler bu birlikteliğe hazırız. Herkesin de üzerine düşeni yapacağına inanıyoruz.”

Şükrü Genç,  alışılmışın dışında bir yerel yönetim anlayışıyla yola çıktıklarını hatırlatarak, “ Biz halkıyla, çalışanıyla, sivil toplum kuruluşlarıyla herkesi kapsayan bir birlikteliği yakalamak istiyoruz. Toplu iş sözleşmesi de çalışanlarımızla birlikte olduğumuzun bir göstergesi, herkese hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Belediye Başkan Yardımcısı Şinasi Yalçın, TÜM BEL SEN Genel Başkanı Vicdan Baykara, Şube Başkanı İhsan Erdem, Şube Sekreteri Hasan Boran, Şube Mali Sekreteri Muammer Hantal 11 Ekim 2009 - 10 Ekim 2010 tarihini kapsayan Toplu İş Sözleşmesi’ni imzalayarak, taraflar için hayırlı olması temennisinde bulundu.

Sözleşmenin imza töreninde, Belediye Başkan Yardımcısı Şinasi Yalçın, CHP İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Muharrem Kılıç ile CHP İlçe Başkanı Halim Serdar Sarıoğlu hazır bulundu.

Bu haber toplam 2635 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT