Topbaş ve Özsoy yüzlerce kişiye tapu dağıttı

Topbaş ve Özsoy yüzlerce kişiye tapu dağıttı
Sarıyer Belediye Başkan Adayı Sedat Özsoy'la birlikte vatandaşlara tapularını dağıtan Topbaş Sarıyerlilere müjde üstüne müjde verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sarıyer halkıyla bir araya geldi. İlk önce Tarabya Otel’de sivil toplum kuruluşları ve kanaat önderleriyle yemekte bir araya gelen Topbaş, daha sonra Çayırbaşı’nda tapu dağıtım ve yeni erguvan otobüslerinin tanıtım törenine katıldı. Törende, Sedat Özsoy’la birlikte tapu dağıtan Topbaş, Sarıyerlilere de müjde üstüne müjde verdi.

tapuic2-001.jpg

Topbaş ve Özsoy’a sevgi gösterisi

Çayırbaşı Fidanlığı’nda düzenlenen törende vatandaşlar, Başkan Kadir Topbaş ve Sedat Özsoy’a sevgi gösterisinde bulundu. Yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı coşkulu kalabalığa hitap eden ve konuşması sık sık “İstanbul seninle gurur duyuyor” sloganıyla kesilen Kadir Topbaş, İstanbul’un plansız geliştiğini ve sorunları çözmenin kendilerine nasip olduğunu belirtti. Başkan Topbaş, “İBB olarak İstanbul’a 60 milyar, Sarıyer’e 1 milyar 809 milyar yatırım yaptık. İstanbul’u metro ağlarıyla örüyoruz. Kavşak ve yeni yolların haddi hesabı yok. Sarıyer-Çayırbaşı Karayolu Tüneli trafiği nasıl rahatlattı siz yaşayarak biliyorsunuz. Arkasında durmayacağımız hiçbir söz söylemedik. Sözü namus biliriz” dedi.
 

Topbaş “Geri kalan tapu sorunlarını da Sedat Özsoy ile birlikte çözeceğiz”

tapuic1-001.jpg

Sarıyerlileri tapuya kavuşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Topbaş, şöyle konuştu: “Söz vermiştik, sözümüzü yerine getiriyoruz. Boş vaatlerde bulunmuyoruz. Daha önce Poligon, Ferahevler ve Maden’de tapu verdik. Şimdi Çayırbaşı, Yeniköy ve PTT Evleri’nde tapu veriyoruz. Bürokrasi yavaş işliyor, ama devamı gelecek. Sözümüz asla yerde kalmaz. Bize ulaşan hiçbir sorunu çözmeden bırakmayız. Bugün tapuları dağıtmaya başlıyoruz. Bu konu sürekli yargıya götürülerek geciktirildi. Yasal düzenlemeleri yaparak hamdolsun bugün başladık. Geri kalan tapu sorunlarını da Sedat Özsoy Başkanımız bize getirecek ve onları da çözeceğiz.”
 

"3 ayda tapu vereceğiz diyen CHP 1 tane tapu verdi mi?"

CHP’li Sarıyer Belediyesi’ne yüklenen Topbaş, “Yurttaş olarak, 5 yıl boyunca ne hizmet yaptınız diye sorun şuan görevdekilere. Birkaç kültürel aktivite ile belediyecilik olmaz. Her fakir aileye 600 TL maaş vereceklerdi. Bırakın 600’ü, Sarıyer Belediyesi 100 TL maaş bağlayabilmiş mi hiç kimseye? 3 ayda tapu vereceğiz demişlerdi, bir tane verebilmişler mi şimdiye kadar? Vatandaşın beklentileri üzerine, korku üzerine siyaset yapıyorlar. Şimdi de, 'sizi buradan gönderecekler' diyerek insanları korkutuyorlar. 10 yıldır görevdeyiz, kimi yerinden yurdundan etmişiz. Baltalimanı – TEM bağlantı yolunu yapmak için 246 evin tahliyesini gerçekleştirdik, orada kimi ağlattık, hepsine birer daire verdik. Devletin gücü, vatandaşa hizmet için geçerlidir. Büyükşehir olarak her daim hizmete dönük bir anlayışla çalıştık. Yine tapu konusunda Sedat Başkan bize sorunları getirecek, bizde sorunların çözümü için çalışacağız.
 

KADİR TOPBAŞ'TAN DERBENT’E MÜJDE! 

“Hizmet bizim aşkımız, biz engel tanımıyoruz. Yarın, dünden çok daha farklı olacak” diyen Topbaş, ”Derbent’te bir kentsel dönüşüm yapıyoruz. Başarısız kılmak için elinden geleni ardına koymayanlar var. Giriş katlar küçük oluyormuş bunun dedikodusu yapılıyormuş. Sedat Başkan bu konuyu bana bildirdi, hemen talimat verdim alt katlar da üst katlar gibi büyütülsün, tek tip olsun dedim. Bakalım şimdi ne bulacaklar, ne iftira atacaklar? Derbentliler, bugünkü değerlerinin 3-4 katında daire sahibi olacaklar. Onlar ne söylerse söylesin, bizim hizmet sevdamızdan vazgeçme niyetimiz yok” diye konuştu. Derbentliler açtıkları pankartla Topbaş’a teşekkür ettiler.
 

"Beşiktaş’tan Sarıyer’e metro projesi düşünüyoruz"

Belgrat Ormanları’nı Emirgan Korusu gibi düzenleyerek spor ve aktivite alanlarıyla hoşça vakit geçirilecek bir mekâna dönüştüreceklerini dile getiren Topbaş, “Metronun Hacıosman’a geleceğini hayal eder miydiniz? Şimdi de metroyu Çayırbaşı’na indirmek için çalışmalar yapıyoruz. Yine Beşiktaş sahilden Sarıyer’e bir metro projesi düşünüyoruz. Çünkü sahil yolu artık yoğunluğu çekmiyor” dedi.
 

Ayazağa’dan İstinye’ye metro müjdesi!

Bürokratları ile yaptıkları toplantıda Sarıyer Tüneli’nin devamını konuştuklarını ifade eden Topbaş, “Demirciköy ve Zekeriyaköy’e tünelle mi, yol olarak mı gidecek bunları konuştuk. Ayazağa Köyiçi’nden İstinye’ye inen bir metro tasarlıyoruz. Etiler Hisarüstü Metrosu’nun da vagonlarını indirerek test sürüşlerine başlayacağız. Hisarüstü’nden Aşiyan sahiline de füniküler erişim sağlayacağız” ifadelerini kullandı.
 

SEDAT ÖZSOY; “TAPULARIN DEVAMI GELECEK!”

tapuic3.jpg

Sarıyerlilerin sevgi gösterileri içinde sahneye çıkan AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Sedat Özsoy, "Bugün burada Sarıyer’imizin özlemini duyduğu, sizlerle beraber yıllarca siyaset yapıp her mahallenize geldiğimizde, 'Sayın Başkan bizin tapularımız ne olacak' dediğiniz günler artık sona geldi. Mülkiyet sorunu gerçekten çok önemli. Biz de nasip olursa 30 Mart’tan itibaren her mahallede yaşanan bu sorunu sizlerin istekleri çerçevesinde artık bitireceğiz. Sizlerin istemediği hiçbir şekilde bir eylem gerçekleştirmeyeceğiz. Siz nasıl isterseniz öyle çözeceğiz” dedi.
 

"3 AYDA TAPU VEREN CHP NEREDE?"

CHP’nin çözümün karşısında olduğunu ve yalan siyasetle halkı kandırdığını söyleyen Özsoy, “5 yıl önce sizlere büyük vaatlerle belgeler dağıtarak, '3 ay içinde tapularınızı vereceğim' diyenler baktılar ki hiçbir şey yapamıyorlar, şimdi yalanlarla sizlere gelip 'AK Parti iktidara gelirse evlerinizi yıkacaklar' iftirasını atıyorlar. Ben burada 5 yıl belediye başkanlığı yaptım. Biz, kimsenin evinin bir tek tuğlasına dahi dokunmadık, her zaman sizlerin yanınızda oldum, huzurla yaşamanız için mücadele ettim, mücadeleme de devam edeceğim ”dedi.

'SEÇİM BAŞVURUSUNU BİLE YAPAMAYANLAR SARIYER’İ YÖNETEMEZ'

CHP’nin, İlçe Seçim Kurulu'nda yaşadığı skandala da değinen Sedat Özsoy, “Seçim listesini seçim kuruluna yetiştiremeyen, geç kalıp cezalı duruma düşen, ondan sonra da YSK’dan olumlu karar çıkartmak için mücadele veren ve Sarıyer’in meydanında sırf seçimlere katıldıkları için havai fişek atanlara, Sarıyerliler 30 Mart’ta cezasını verecektir. Biz onların seçime katılmasını canı gönülden arzu ediyoruz. Mağduriyet rolü yaparak, televizyon televizyon dolaşarak halka şirin gözükemezler. Kendi aralarında çatıştılar, yine kendileri kendilerini engellediler. CHP iktidarı Sarıyer’i yönetemedi bundan sonra da yönetemez” dedi. 
 

Derbentliler Mart ayında tapularını alacaklar

Sarıyer’e yine en güzel hizmetleri AK Parti’nin yapacağını vurgulayan Özsoy, “Poligon, Ferahevler şimdi de PTT Evleri-Çayırbaşı ve Bağlar’ın tapularını veriyoruz. Sözlerimizi tek tek yerine getiriyoruz. Seçimden sonra da hizmet nasıl yapılır göreceksiniz. En şanslı mahallemiz Derbentliler de burada. Derbent mahallesindeki kentsel dönüşüm çerçevesinde inşallah Mart ayında tapularını alacaklar, 2 yıl içerisinde de huzura kavuşacaksınız. Sarıyer’i sizlerin huzurlu bir şekilde yaşayabileceği Türkiye’nin 1 numaralı ilçesi yapacağız. Biz size inandık, siz bize güvendiniz hep beraber yola çıktık, tüm sorunlarınızı çözeceğiz. Hastanemizin temelleri atıldı inşallah Mayıs ayında devreye girecek, Maslak’ta hastanemiz dev bir şekilde yükseliyor, Cumhuriyet’te Ağız ve Diş Sağlığı hastanemizin inşaatı sürüyor. Sarıyer’in sağlık alanındaki tüm sorunları bitiyor. Şuanda bütün büyük projelerin emirleri verildi hepsi uygulama safhasında. Boşa geçirecek zamanımız yok. 30 Mart’tan itibaren Sarıyer’de hayat değişecek, huzur gelecek, hizmet gelecek” diye konuştu.
 

Özdemir: CHP’ye rağmen bu tapuları veriyoruz

40 yıldır devam eden bir mücadelenin bugün neticesini aldıklarını belirten AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir, “10 yıldır AK Parti mülkiyet ile ilgili çözümler üretti. Sayın Başkanımız bundan 3 yıl önce yine Ferahevler’de, Hükümet Konağı açılışında İBB’ye ait mülklerin tapularını hak sahiplerine takdim etmişti. Biz tapu vermeye devam edeceğiz. Vakıf arazileri ile ilgili trampa kanunu 8 yıl önce çıktı. Kanun 3 kez iptal edildi ama biz yılmadık. CHP milletvekilleri bu kanun çıkmasın diye 3 yıl mücadele ettiler. Anayasa Mahkemesi ve cumhurbaşkanından vetodan sonra 2009’da Sarıyer’deki 8 parselin Büyükşehir’e takas edilmesi sağlandı. Seçimlerden hemen sonra da rayiç bedellerle alakalı Sarıyer Belediyesi’nin engellemeleri yüzünden bugüne kaldı. Bu çalışma tam 8 yıldır sürmektedir. Biz, Sarıyerlilerin problemini her şeye rağmen çözmeye devam edeceğiz. Onlar konuşacak, biz çözüm üreteceğiz, onlar korkutacak biz tapu vermeye devam edeceğiz” dedi.
 

'Sarıyer, listesini bile veremeyen CHP’ye  emanet edilemez'

CHP’nin liste skandalına da değinen Özdemir, “Şuanda Türkiye gündeminde Sarıyer var. CHP seçime girecek mi, giremeyecek mi? Oy kullanamayan bir Genel Başkan ve liste veremeyen bir Sarıyer Belediye Başkanı ile karşı karşıyayız. Sarıyer bunlara emanet edilemez. İnşallah 37 gün sonra ehil kadrolara Sarıyer’i teslim edeceğiz ve bu hizmetlerimiz katlanarak artacak” dedi.

Bu haber toplam 12493 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
1 Yorum