TIRMATA MI? TIRMALA MI?

TIRMATA MI? TIRMALA MI?
Yerel basında maalesef Yusuf TÜLÜN’ün borazancı başıları, maaşlı personelleri Şükrü GENÇ‘i kıskaca almış...

MUSTAFA BALCI / SARIYER MANŞET GAZETESİ

Meclis toplantısında bulundum, içler acısı bir toplantı seyrettim. Sanki düzen ters tepmiş, tarih yeniden tekerrür etmiş, ya da keser döner sap döner misali salonun terk edilişini gördük.

Salif Keita – Yamore  dinliyordum! Hayatın yeniden oluşumunu anlatıyordu bedenimde.

Gönül isterdi ki aynı hizmet koşulları oluştuğunda sayın A KE PE’liler de göstersin. Nafile! 

Bu satırları boşuna yazdığımızı zannedenler. Hangi parti koşul ve şartlar olursa oluşsun. Siyasi arenada olduğunuz sürece sizler “ White Buffalo“ dinlemeye davet ediyorum.

A Ke Pe meclis üyeleri bizler hizmetimize devam ediyoruz diyerek tüm çalışmalara aktif olarak katılabilirlerdi. Olmadı, olmadı?

Her ne kadar, Belediye Başkanı Şükrü GENÇ’in hukuki olarak meclis üyesini toplantıdan atma yetkisi olmasa da, usul hakkında konuşma isteyen A Ke Pe meclis üyesi Fuat Bay’ın, usul dışına çıkarak kendi meclis üyesi bayan konuşurken; daha içeriği bilmeden hemen konuya girerek müdahalede bulunması, tecrübesizliğin ve genç oluşun siyasi arenada yok oluş sentezlerinin yeniden yazılması demekti. Yazık oldu! 

Kendi meclis üyesinin lafını keserek usul hakkında söz almak isteyen Fuat BAY maalesef Belediye Başkanı Şükrü GENÇ’in tecrübesine yenik düştü. Meclisi yöneten sayın GENÇ usul dışına çıkan FUAT BAY’ın bocalamasını fırsat bilerek gündem dışına çıkınca yetkileri eline alarak “Burada meclis üyesi konuşuyor. Usul hakkında konuşacaksanız konuşun yoksa dışarı atarım” demiştir. Bu suç değildir. Gündem dışında konuşulmaması gerekmektedir. Sonuç olarak; kürsüde bekleyen konuşmacı vardır ve onun konuşması fırsat vermeden söze girerek usul hakkında söz alıp başka konulara giren Fuat BAY uyarılmıştır. Peki, kürsüde konuşmacı kimdir? Fuat Bay kimin konuşmasını kesmiş ve toplantının terk edilmesi boyutuna varmıştır?

İşte olay bu?

Çevirin sayfaları okuyun tüm yerel basını böyle bir haber bulamazsınız. Ne demiştim. Artık susma devri bitti. Belirli bir süre verdik, zaman doldu. Bu hem iktidar için, hem de muhalefet için geçerli dedik. Tınlamadınız, biz ise darbuka çalıyoruz.

Wihite Darbuka’yı dinleyeniz! O zaman anlayacaksınız?

Kendi meclis üyesi bayanın daha konuşmasının içeriğini ve tespitini anlamadan konuşmasını kesmek isteyen kendi partilisi zat-ı muhterem aslında muhalefetin daniskasını yapmaktaydı! Hangi kurumdan bahsediyorsunuz. Aynı şekilde isim vermeden bende mimarlar odasına üye bir insanım ve hangi şart ve koşulda hayır dendiğini biliyorum diyerek, Sayın GÖKHAN ZEYBEK’e cevap verirken kendi arkadaşı FUAT BAY tarafından arkadan bıçaklanması olacak şey değildi! Esef verici bir durum! Yazık.

CHP’li Meclis Üyesi EROL AYDIN ise tapu hakkında söz aldığında; “Çalışmalarımız devam etmekte ve tam söz verdiğimiz tarihte yetiştirecekken maalesef bir A Ke Pe’li meclis üyesi arkadaşımızın engellemeleri ile karşılaştık, kendisi milletvekilleri ve Maliye ile görüşerek hükümet olmanın vermiş olduğu güçle, siyasi nüfusu kullanarak bizlerin tapu vermesini engellemiştir” der ve “MECLİSTEN SESLER YÜKSELİR İSİM VER.” Gereken isim verilir...

Sarıyer’e tapu verilemesi engelleyen zatı muhterem A Ke Pe Meclis üyesi Halil Canarıkan’dır.

Çok enteresan. İsmi geçen meclis üyesi salonda yoktur! Neden?

Çünkü, A Ke Pe salonunda tartışma devam etmektedir. Meclis üyelerinin tamamına yakını salonda toplanmış ve Fuat BAY’a bilet kesmektedir. Salonda arkalardan bir ses işitilmekte ve Sayın BAŞKAN özür dilesin denmektedir. SALONDA SESSİZLİK. Maalesef genç ve tecrübesiz Fuat BAY 1-0 galip durumdayken, kimseden özür beklemiyorum diyerek maçı ve arkadaşlarını satmıştır. İşte konu ve tarihi olay bu! Izgaraya çekilen Fuat BAY, A Ke Pe odasında çarmıha gerilmiş ve yanlış yaptığı yüzüne karşı başkanları ve arkadaşları tarafından söylenmiştir. Her ne kadar A Ke Pe odasından yazılı çağrılar gelse de, konuşması kesilen meclis üyesi ve bazı destekleyen arkadaşları meclisi terk etmeyerek daha büyük hataya ve meclisin çalışmamasına engel olmamışlardır. Bu arada Hamdi AKDAĞ’ın tecrübesi ve göstermiş olduğu üstün siyasi tecrübe ve anlayışına tüm Sarıyerlilerin teşekkür etmesini istiyoruz.

Sayın Meclis Üyemiz Hayati KAPTANOĞLU 3. Boğaziçi Köprüsü, küresel ısınma ve çevreye zarar ve etkileri ayrıca KUZEY PLATFORMU’ndan bahsetmesi bizleri sevindirmiştir.

Kuzey Platformu üyeleri ideallerine ve hedeflerine er ya da geç ulaşacaktır. Kuzey Rüzgarları her zaman sert eser, önemli olan halka gerçekleri bir şekilde anlatırken fazla üşümemelerini sağlamaktır. Çünkü KUZEY HER ZAMAN SOĞUKTUR!

Sarıyer Kuzey’dir, Kuzey Sonsuz Değildir!

TIRMATA’ da TIRMALANANLAR!
Yerel basında maalesef Yusuf TÜLÜN’ün borazancı başıları, maaşlı personelleri Şükrü GENÇ‘i kıskaca almış bir şekilde 2’cisi düzenlenen yerel basın yemeğinde yandaş medyalığını yapan basının gönlünü almak için. Hiç bir şekilde, basından desteğini esirgemeyen Başkan maalesef diyoruz. Seçimler boyunca biri A Ke Pe diğeri MHP Sedat ÖZSOY olmak üzere koşulsuz destek veren yerel basını kendisi koruma altına almış ve sıkı diyaloglarını geliştirmiştir.

Helal olsun! Bir satır yazmadık. Yüzümüze bakarak bir medya hariç hepinize gerekli desteği verdik diyenlerden artık sabır, anlayış ve güler yüz beklemiyoruz.

Yerel basında seçim boyunca kendilerine muhalefet eden ve karşı yazılar yazan medyaya kendi meclis üyeleri olmak üzere yazılar yazan ve destek veren diğer basın kuruluşlarını desteklerine yemekli toplantılarla devam eden zihniyeti artık haberlerinde gerçek olmayacağı inancıyla dostluklarınızın baki olmasını ve yolunuzun açık olmasını diliyoruz.

TIRMATA MI? TIRMALA MI?

Biz ARTIK tırmalamadan yana olmak zorundayız?

KUZEY HER ZAMAN SERT ESER!

Bu haber toplam 1342 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
2 Yorum