Test sürüşü yapıldı

Test sürüşü yapıldı
Metro çalışmaları kapsamında 4. Levent-Hacıosman hattındaki Darüşşafaka İstasyonu test sürüşü yapıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Maslak Oto Sanayi Sitesi ile Darüşşafaka metro istasyonu test sürüşünü gerçekleştirdi. Test sürüşüne başlanan Darüşşafaka hattı ile Taksim - Darüşşafaka güzergahında yolculuk 22 dakika olacağı belirtildi.

mt_dn1_558204405.jpg

Törene AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir, AK Parti’li meclis üyeleri ve muhtarlar da katıldı. İstasyonun Haziran ayında hizmete açılacağını belirten Topbaş, “Metro Geçiş Köprüsü tamamlandığında Yenikapı-Taksim-Hacıosman arası 32 dakikaya inecek” dedi.

4. Levent - Darüşşafaka istasyonları arasındaki test sürüşünde, yeni sistem için hazırlanan iki bin kişi kapasiteli 8'li dizi treni de ilk defa kullanılacak. En geç Haziran ayında yolcu taşımaya başlayacak olan Darüşşafaka hattı ile birlikte bu güzergahtaki işleyen metro hattı 18,3 kilometreye ulaşacak. Test sürüşüne başlanan Darüşşafaka hattı ile Taksim - Darüşşafaka güzergahında yolculuk 22 dakika olacak.

Tamamlandığında Şişhane-Hacıosman arasındaki (Sanayi - Seyrantepe dahil) hattın yaklaşık 19,5 kilometrelik olacağı aktarılan açıklamada, ulaşım süresinin ise yaklaşık 28 dakika olacağı ifade edildi.

mt_dn2_322638373.jpg

Bu haber toplam 5725 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT