TekWat ray spot lambaları

TekWat ray spot lambaları

Günümüzde mimari ve aydınlatma tasarımı alanında yaygın olarak kullanılan araçlardan biri de ray spot kullanımıdır.Bu ürünün iç mekan tasarımında kullanımı oldukça önemlidir. Ayrı bir kablo kullanımı gerektirmeyen bu aydınlatma serisi günümüzde birçok binada kullanılmaktadır. Siz de ray aydınlatmalarını kullanmak istiyorsanız ya da bu alanda daha fazla bilgi almak istiyorsanız bu yazımızın sonuna kadar bizimle kalabilirsiniz.

Genel olarak bir binada ve tasarımında aydınlatma önemli bir şeydir, özellikle de binanın yüksek tavanlı olduğu ve çeşitli ray spotlarla aydınlatma kullanmak istediğimiz durumlarda. Raylı aydınlatmayı kullanarak ışık türünü seçip yoğunluğunu artırabilir veya azaltabilir ve COB, LED, SMD gibi farklı ışıklar kullanabilirsiniz.

Ray spot ışıklarda rayların rolü

Bu ışıkların ömrünü etkileyen faktörlerden biri de raylarıdır. Kaliteli ve standart rayların çoğu zamanla şeklini değiştirmez ve sarkmaz. Ayrıca bakır bant kullanılan ray aydınlatmalarında yangın olasılığı ve bağlantı riskleri düşüktür. Bu nedenle doğru seçimi yapmak ve doğru rayı kullanmak lambanın ömründe önemli rol oynayacaktır.

Ray spot rayları zeminde, duvarda veya tavanda kullanılabilecek şekilde yapılır. Bu ışığın kullanım şekline ve kurulacağı ortama göre çeşitlerinden biri seçilebilir. Kurulum yerini ve ray ışık tipini seçerken rayların lamba sayısına dayanabileceğine dikkat etmek daha iyidir. Ayrıca binanın kablolaması raylarla koordineli olmalı ki ışık enerjisinin sağlanması ve optimum tüketimi açısından en iyi şekilde yapılabilsin; Çünkü aydınlatmanın dışında raylar aynı zamanda ışığın açısını değiştirmek ve hareket ettirmek için de kullanılıyor.

Ray spot kullanmanın avantajları

• Yerel olarak ışık yayabilme yeteneği

• 360 derece dönebilme özelliği

• Her yerde kullanabileceğiniz modern bir aydınlatma çeşididir.

• Işıkları rayın içinde hareket ettirebilme özelliği

• Bu özelliklerinin yanı sıra montaj kolaylığı ve çeşitliliğinin fazla olması da ray aydınlatmalarının popülaritesinde etkili faktörler olarak değerlendirilebilir.

Raylı aydınlatma ürünleri için söylenebilecek güçlü noktalardan biri de bu ürünün kullanımının kurumsal mekanlar, mağazalar vb. tüm ortamlarda oldukça etkili olması ve evinizde de kullanılabilmesidir. Örneğin bir konut binasının resepsiyonunun, mutfağının aydınlatması, bir ray spot kullanılarak ve ışın açısının ayarlanmasıyla iyi bir aydınlatma sağlanabilen aydınlatmanın en önemli parçalarından biridir.

Ray ışıklarını kullanmak için uygun yerler

Ray ışıklarının yönü açıyı ayarlama özelliğine sahip olduğundan mağaza ve galeri gibi yerler bu ışıkların manevra yapabileceği en iyi yerlerdir. Işığı ayarlamak istediğinizde bu ışığı kullanmanız tavsiye edilir.

Ray lambasının ışığı vurgulu bir şekilde parlar ve ışıkla bir kısmı diğer yerlerden farklı hale getirilebilir yani bazı cihaz ve elemanlarda daha fazla ışık olur, diğer taraftan rayda kullanılan ışıklar da kullanılabilir. Ray cihazları farklı yönlerde dönmektedir ve bu nedenle bu model özel aydınlatmaya ihtiyaç duyan özel yerler için kullanılmaktadır.

Örneğin bu model, galerilerde belirli bir renkteki ürünü sergilemenize ve aynı zamanda ziyaretçiyi belirli bir hedefe yönlendirmenize olanak tanır.

Daha fazla bilgi almak ve TekwaT ray lambaları satın almak için bu koleksiyonun danışmanlarıyla ücretsiz olarak iletişime geçebilirsiniz.

Bu haber toplam 354 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT