Teknolojiyle 300 bin araçlık daha fazla parklanma

Teknolojiyle 300 bin araçlık daha fazla parklanma
İstanbul’a yeni otoparklar kazandıran İSPARK, mevcut otoparkların kapasitelerini de teknolojik çözümlerle artırıyor.

 

Otoparklarda teknolojik sistemlerin uygulanmasıyla mevcut kapasiteye ek olarak yılda yaklaşık 300 bin aracın daha park etmesine imkan sağlandı.
 
Kent genelinde trafik yoğunluğunun yaşandığı noktalarda alternatif parklanma sistemlerini hizmete sunan İSPARK, 8 otoparkındaki kapasiteyi teknolojik otoparkla artırarak yıllık 300 bin aracın daha park etmesine olanak sağladı.

ispark_genelmudur.jpg
 
Talepler değerlendiriliyor
İSPARK Genel Müdürü Mehmet Çevik, yoğunluğun yaşandığı otoparklarda sürücülerden kapasitenin artırılması yönünde talepler geldiğini belirterek, şunları söyledi: “Bu taleplerin değerlendirilmesi sonucu en uygun  proje belirlenerek uygulandı. Katlı ve açık otoparklarda uyguladığımız teknolojik sistemler ile araçlara yeni yer açarken, sürücülere de hızlı parklanma olanağı sunuyoruz. Trafik ve parklanma ihtiyacının yoğun olduğu noktalarda teknolojik  sistemleri yaygınlaştıracağız.”
 
Otomobiller raflarda
İSPARK, Carlift (MekanikOtopark Sistemi), Combilift (Yarı Otomatik Otopark Sistemi ) ve Dönme Dolap Park projelerini hayata geçirerek, Darüşşafaka Katlı Otoparkı, Cihangir Katlı Otoparkı, Merter Katlı Otoparkı, Eminönü Açık Otoparkı, Şişli Eser Açık Otoparkı, Bezmialem Kartal ve Kadıköy Açık otoparklarında daha fazla aracın parklanmasına imkân sağladı.

ispark_teknoloji4.jpg
 
2 dakikada park
Sistemler, şehir merkezlerinde yaşanan otopark sıkıntısına ve trafik problemine modern, ekonomik ve güvenilir bir çözüm sunarken çevre kirliliği oluşturmuyor. Sürücüler, ortalama 2 dakikada aracını park ederken zaman kaybından ve trafik stresinden kurtuluyor.

ispark_teknoloji1.jpg

ispark_teknoloji2.jpg

ispark_teknoloji3.jpg

Bu haber toplam 8100 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT