TEKEL işçilerine destek grevi

TEKEL işçilerine destek grevi
Tüm Türkiye’de TEKEL işçilerine destek amacıyla işçi ve memurların katıldığı “genel eyleme” Sarıyer’den de büyük destek geldi.

Hükümetin, 51 gündür Türk-İş’in önünde bekleyen Tekel işçileriyle ilgili uzlaşmaz tutumunun ardından 1 milyon çalışan bugün “genel eyleme” çıktı. Eyleme Sarıyer’den de büyük destek geldi. Deniz otobüsü iskelesinin önünde toplanan kalabalık burada bir süre hükümet aleyhinde sloganlar attıktan sonra, saat 13.00'de Saraçhane Meydanı'nda yapılacak olan büyük mitinge gitti. Genel eyleme birçok belediyenin yanında Sarıyer Belediyesi de destek verdi. Sabah saatlerinde iskelenin yanında toplanan kalabalığa Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve Başkan Yardımcısı Hüseyin Coşkun da katılarak Tekel işçilerine destek verdiler. 

Saraçhane'de düzenlenen genel eyleme CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı da tam kadro destek verdi.

tekeliceri23_285130379.jpg

TÜRK-İŞ, DİSK, Hak-İş ve Kamu Sen, Kesk ve Memur Sen’in ortaklaşa aldıkları genel eylem kararına değişik sendika ve konfederasyonlar da katılıyor. Bu kez DİSK ve Hak-İş’in örgütlü olduğu çok sayıda belediye işçisi de iş bırakacağı için vatandaş genel eylemi daha yakından hissedecek. Tam katılım olursa son 20 yılın en büyük eylemi olacak.

Bu haber toplam 1164 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT