Tehdit telefonları alıyorum

Tehdit telefonları alıyorum
DSP Çayırbaşı Seçim İrtibat Ofisi dün gece kimliği belirsiz kişilerce saldırıya uğradı.

Dr. Cengiz Alp’in Sarıyer Belediye Başkanı Adayı olduğu DSP’nin Çayırbaşı’nda bulunan seçim irtibat ofisine dün gece saldırı düzenlendi. Attıkları kaldırım taşıyla irtibat bürosunun camını kırdıktan sonra olay yerinden kaçan saldırganların yakalanması için polis soruşturma başlattı.

DSP’YE ÜÇÜNCÜ SALDIRI
Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Dr. Cengiz Alp; “Bu karşılaştığımız üçüncü şiddet olayıdır. Biz bu kampanyayı demokrasi kültürümüze yakışan şekilde hoşgörü içersinde 30 Mart’a kadar taşıyacağız. Bu çıkışımızdan, bize gösterilen yoğun halk desteğinden ürkenler kampanyamıza şiddeti bulaştırmış bulunmaktadır. Birinci saldırı Ömürtepe’deki seçim ofisimize düzenlendi. İkinci olarak Armutlu’da yaptığımız geniş katılımlı ev toplantısı sabote edildi, üçüncü olay ise Çayırbaşı’ndaki seçim ofisimize gerçekleştirildi. Bizim tarafından bilinen şahısların, şeçim kaybetme telaşı yaşayan bir partinin uzantısı olduklarını düşünüyoruz. Bunlara yine sevgiyle, saygıyla karşılık vereceğiz.

SEÇİMİ BİZ KAZANACAĞIZ
İrtibat ofisinin camında oluşan hasarı kampanya sonuna kadar yaptırmayacaklarını söyleyen Alp; “Bu ofisimizin camındakı kırık seçim kampanyamız sonuna kadar yapılmayacak. Bunun insanlara örnek olmasını, gören insanların yapanları kınamasını istiyoruz. Sarıyer halkının bunu 29 Mart’ta sandıklara yansıtacağına inanıyorum. Biz yolumuza durmadan devam edeceğiz, susmayacağız. Düzgün, dürüst, namuslu, halkçı adaylar elbette başarılı olacaktır. Sarıyer’de de bunun temsilcisi biziz. Sarıyer seçimlerini kazanacağımıza yürekten inanıyorum.” dedi.

TEHDİT TELEFONLARI ALIYORUM
Adaylık sürecini diğer partilerin halkı yok sayarak gerçekleştirmesini eleştiren Alp adaylıktan çekilmesi yönünde tehdit telefonları aldığını söyledi. Alp, özel numaralardan 30-40 saniyelik tehdit telefonları aldığı için Sarıyer Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduğunu da belirtti.

Bu haber toplam 1224 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
2 Yorum