TDH Sarıyer'de hareketli gidiyor

TDH Sarıyer'de hareketli gidiyor
TDH Sarıyer İlçe Başkanı Zekeriya Çeliker, TDH’ı ve Sarıyer’deki çalışmalarını Sarıyer Manşet Gazetesi’ne anlattı.

Sarıyer Manşet’e konuşan İlçe Başkanı Çeliker, 10 Haziran’da Ankara’da TDH Genel Başkanı Mustafa Sarıgül’ün başvurusuyla partileşeceklerini söyledi.  Sarıyer’deki çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Başkan Çeliker, “Mahalle birimlerimizi, kadın kollarımızı ve gençlik kollarımızı oluşturduk. İlçe yönetimi olarak bazı mahallelerimizde esnaf ziyaretlerini gerçekleştirdik bazılarında ise program dahilinde gideceğiz. Taksi duraklarını, muhtarları ve STK’ları ziyaret ediyoruz.  Vatandaşların ne istediğini dilek ve şikâyetlerini öğreniyoruz. Onlara TDH’ın hedef ve amaçlarını anlatıyoruz” dedi.

TDH denilince insanlar ne anlamalıdır?
“Türkiye Değişim Hareketi” denildiğinde insanlar ne anlamalıdır? sorumuza cevap veren Başkan Çeliker, “TDH, 21.yy gerçekleriyle uyumlu, özgürlükçü, sosyal demokrasiyi savunan, merkezde demokratik bir kitle girişimidir. Toplumun geleneklerine bağlı, Cumhuriyetin değerlerini geliştirerek koruyan, insanlara saygılı, laikliği savunan, üretimi artıran, emeği korumayı hedefleyen, siyaset anlayışımızda ise şikâyet etmek karalamak yerine sorunlara çözüm üretmektir” dedi.

TDH ile ne değişecek?
Başkan Çeliker, değişim partisi olduklarını belirterek şunları söyledi; “Tıkanan sistem baştan aşağı değişecek. Siyasete kalite gelecek. Üreten, istihdam ve katma değer üreten bir ekonomi oluşturulacak. Devlet şefkatli olacak. Doğumdan ölüme herkese insanca yaşama fırsatı verilecek.”

Bu haber toplam 4718 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT