TDH muhtarları dinledi

TDH muhtarları dinledi
TDH İl Başkanı ve ilçe teşkilatı Sarıyerli muhtarlarla bir araya gelerek sorunlarını dinledi.

TDH Sarıyer İlçe Başkanlığı, İstanbul İl Başkanı Mehmet Ali Oğuş’un da katıldığı yemekli toplantıda Sarıyerli muhtarlarla bir araya gelerek sorunlarını dinledi.  Oğuş, “Bu iktidar muhtarları bekçiye çevirdi. Zedelenen onurunuzu TDH’ın iktidarında tekrar size vereceğiz” dedi.

Rumeli Feneri’ndeki Barınak Restoranda gerçekleştirilen toplantıya, TDH İstanbul İl Başkanı Mehmet Ali Oğuş, Sarıyer İlçe Başkanı Zekeriya Çeliker, ilçe yönetim kurulu üyeleri ve muhtarlar katıldı. Sarıyer Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Sarıuçak, açılış konuşmasında muhtarlara önem verdikleri için TDH yöneticilerine teşekkür ederken, İl Başkanı Oğuş ise TDH’ı ve muhtarlara bakışlarını anlattı.

tdhmuhtarlariceri_382663337.jpg

“TDH siyaseti değiştirecek”
İl Başkanı Oğuş konuşmasında şunları söyledi: “Bu ülkede yaşayan herkesin birbirine saygılı ve hoşgörülü davranacağı bir ortam yaratmak gerekiyor. Bu da ancak siyasetle olur. TDH işe ilk olarak siyaseti değiştirmekle başlayacak. Seçime 3 ay kala birileri geliyor, aday oluyor ve seçiliyorlar. Milletvekilleri de muhtarlar gibi seçilse daha iyi olacak. Bizi bizden olmayan insanlar yönetmeye çalışıyor. Onun için ilk olarak seçim kanununun değişmesi gerekiyor. “

“İktidar muhtarları bekçiye çevirdi”
“Eskiden insanlar 3 tane görevli tanırdı. Biri okul müdürü, biri cami imamı biri de muhtardı. Vekil, il başkanı, bakan gibi şeyler bilinmezdi. Muhtarlar vatandaşların her sorununu çözerdi. Ama şu anki iktidar maalesef muhtarları bekçiye çevirdi. TDH olarak muhtarlarımıza hak ettikleri ilgiyi gösteriyoruz. TDH her nereye giderse ilk karşılayan oranın muhtarı oluyor. Bu arada yerel seçimlerde de muhtarlarımızı meclis üyesi yapmak istiyoruz. Zedelenen onurunuzu bizim iktidarımızda tekrar size vereceğiz.”

Bu haber toplam 1670 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT