Tapuları niye engelliyorsunuz?

Tapuları niye engelliyorsunuz?
Belediye Başkanı Şükrü Genç muhalefete 'Tapuları niye engelliyorsunuz?' dedi ve ekledi: Tapuları siz verin, ben oraya gelmeyeceğim

Sarıyer Belediye Meclisi’nin gündeminde belediyenin 2010-2011-2012 yıllarına ait tahmini bütçesi vardı. Ama laf dönüp dolaştı yine Sarıyer’in kangren haline gelen ‘tapu’ problemine geldi. Kürsüde konuşan Belediye Başkanı Şükrü Genç, Meclisi ve Büyükşehir’i birlikte çalışmaya çağırdı. Başkan Genç,”Küçük kasaba politikacılığını bırakın. Tapuları niye engelliyorsunuz? Gelin hep beraber dağıtalım. Engellemekle bunu çözemezsiniz” dedi.

“Tapuları niye engelliyorsunuz?”
Sarıyer Belediyesi’nin 2010- 2011-2012 yıllarına ait tahmini bütçesi ile ilgili açıklama yapmak için kürsüye çıkan Başkan Genç, sözü yine Sarıyer’in tapu meselesine getirdi. Vakıf arazileriyle ilgili konuşan Genç, “Ben başından beri söylüyorum. Mesele bir takım şeyleri engellemek değil. Bence yapılması gereken çok basit bir şey var. Tapuları neden engelliyorsunuz, gelin dağıtalım? Küçük kasaba politikacılığı bitti artık. Hangi çağda yaşıyoruz. Eskiden bunu kasabalardaki aday veya seçilmiş vekiller yapardı. Bu dönem bitti” dedi.


“Meydanlarda kimseye hikâye anlatmadık”
Başkan Genç sözlerini şöyle sürdürdü; “Biz meydanlarda kimseye hikâye anlatmadık. Gerçekleri söyledik. İçimde bulunduğu mahallemin de dâhil olduğu 50 yıldır çözülemeyen bir sorunun çözülmesi gerektiğinden söz ettik.”

“Tapuları siz dağıtın, ben o gün oraya gelmeyeceğim”
Tapuların dağıtıldığı gün oraya gitmeyeceğini söyleyen Başkan Genç, “Vakıf arazilerinin devrini yaptı. Kim yaptı? Bu hükümet yaptı. Allah razı olsun. Protokolü halkımız bize layık gördü ve bizi belediye başkanı yaptı. Gelin tapuları siz dağıtın. Ben o gün oraya gelmeyeceğim. Şerefimle söylüyorum ben de çıkacağım bağıracağım ‘Bu tapuları Adalet ve Kalkınma Partisi ve meclis üyeleri vermiştir’ diye. Niye yapmayalım bunu? Engellemekle bu işin önüne geçemezsiniz. Siz de şunu artık kabullenin” dedi.

“Engellemekle bunu çözemezsiniz”
Başkan Genç, sözlerine şöyle devam etti:“Balıkçının orda balık satmasını engellemekle bunu çözemezsiniz. Onun için ben diyorum ki gelin bu meclisi birlikte çalıştıralım. Bu konuda geçmişte 94-99 arasındaki meclis üyeliğim döneminde bu tür çalışmalarda bir takım şeyleri engellemek yerine önerilerle gelmenin ne kadar önem arz ettiğini dönemimdeki bir arkadaşın söylemesini isterdim. Bunu yapmaktan neden korkuyoruz ki? Belediye meclislerinin yerel yönetimlerde politika yeri olmadığını, politikanın o partinin ilçe kuruluşları tarafından yapılması gerektiğini artık bilelim.”

“Siz de bize yol gösterin”
Başkan Genç,”Önergeler verin yapalım. Kusura bakmayın, acemi olabiliriz. Öğrenmenin yaşı yok. Siz de bize yol gösterin. Gelin pozitif yönden bakalım olaylara. İşin içinden çıkılmayacak bir durum yok” dedi.

“Sarıyer ve Büyükşehir’i beraber çalıştıralım”
Konuşmasında Büyükşehirle görüştüğüne de değinen Başkan Genç, “Ben Büyükşehir Genel Sekreteri ile görüştüm. Büyükşehir bütçesinde büyük sıkıntılar mevcut. Şöyle bir öneri götürdük. Sarıyer’de Büyükşehir’in çok ciddi arazisi var. Şu anda tariflenemeyen arazilerin %60’ı Büyükşehir’in. Sarıyer ve Büyükşehir’i beraber çalıştıralım, iki yılda Büyükşehir’in borcunu silelim. Birlikte Sarıyer’deki işgal altındaki belediye arazilerinin sorunlarını çözelim ama bu insanları buralarda tutarak” dedi.

Sarıyer yerel basınından sadece Sarıyer Manşet’in takip ettiği ve renkli geçen meclisin tüm detayları yayına hazırlanıyor. Mecliste bütçe ile ilgili detaylarda kimler ne konuştu? MHP ve AK Partili meclis üyeleri hangi konularda önerge verdiler? Tüm detaylar Sarıyer Manşet’te olacak.

Bizi takip etmeye devam edin. Çünkü Sarıyer basını da bizi takip ediyor…

Bu haber toplam 1547 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT