Takasta sona yaklaşılıyor

Takasta sona yaklaşılıyor
Sarıyer’in kangrenleşen sorunu haline gelen mülkiyet problemiyle ilgili önemli bir adım daha atıldı.

İstinye’de Bağlar Mevkii, Çayır caddesi, Bağlar Hilali; Tarabya’da İkinci Bostan; Çayırbaşı’nda Merkez, Sırmacılar ve Havuzlu Bostan olmak üzere hazineye devredilen 9 parsel vakıf arazilerinin Sarıyer Belediyesi’ne devredilmesi için belediye Başkanı Şükrü Genç’e yetki verilmesi Belediye Meclisi’nde görüşülerek teklif karar olarak oybirliğiyle kabul edildi. Belediye’ye devredilecek bu araziler daha sonra üzerinde yaşayan hak sahiplerine dörtte bir bedeli peşin, kalanının ise 24 ay vade 8 eşit taksitle satılacak.

“Suyu biz getirdik kim dağıtırsa dağıtsın”
Halkın kullandığı alanları takas kanunu kapsamında kendilerine satılacağını Sarıyer’de seçim beyannamesi olarak kullandıklarını söyleyen AK Parti Meclis Üyesi Hamdi Akdağ, CHP’li bazı kişilerin kendisine, “Bu kanunu siz çıkardınız ama, tapuları biz vereceğiz” dediğini kendisinin ise, “Suyu biz getirdik, kim dağıtırsa dağıtsın” cevabını verdiğini söyledi.

CHP’li Meclis Üyesi Erdal Sarıgöl ise yaptığı konuşmada Sarıyer’de 1 milyon metre kare vakıf arazisi, 11 milyon metre kare hazine arazisi, 6 buçuk milyon metre kare ise Büyükşehir Belediyesi’ne ait arazilerin olduğunu söyledi. Vakıf arazileri haricinde bulunan diğer arazilerinde üzerinde yaşayanlara devri konusunda tüm meclis üyelerini ortak çalışmaya davet etti.

Bu haber toplam 1224 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT