Şükrü Genç'ten şehitlerimiz için başsağlığı mesajı

Şükrü Genç'ten şehitlerimiz için başsağlığı mesajı
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, İdlib'te gerçekleştirilen hain saldırıda şehit olan 33 mehmetçik için başsağlığı mesajı yayınladı.

Şükrü Genç'in başsağlığı mesajında şu ifadelere yer verildi;

Suriye’nin İdlib kentinde Silahlı Kuvvetleri’mizin konvoyuna gerçekleştirilen hain saldırı sonucu şehit ve yaralı askerlerimizin olduğu haberlerini büyük bir üzüntüyle takip ediyoruz.

Bizi derinden yasa boğan saldırı sonucu şehit düşen Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet, yaralı olan Mehmetçiklerimize ise acil şifalar diliyorum. Şehitlerimizin kederli ailelerinin ve ülkemizin başı sağ olsun.

Böylesi zor günlerde, yaşadığımız bütün acılara rağmen ülke olarak birlik ve beraberliğimizi en üst düzeyde tutarak, sağduyulu hareket etmek zorundayız. Temelleri “Yurtta Barış, Dünyada Barış” ilkesi üzerine kurulu ülkemizden her fırsatta bütün dünyaya barış, huzur ve sevgi dileklerinde bulunmaya devam edeceğiz.

Yüreklerimizde acıyı en yoğun şekilde hissettiğimiz bugün, ömrünü barışa ve insanlığın kardeşliğine adayan dev yazar Yaşar Kemal için düzenleyeceğimiz anma etkinliğini ve yarın akşam sahnelenecek tiyatro oyunumuzu iptal ediyoruz.

Bu acının bir daha yaşanmamasını, gittiği her yere barışı götüren Türk Silahlı Kuvvetleri’mizin tek bir ferdinin daha burnunun kanamamasını diliyorum.

Bir kez daha başımız sağ olsun.

Bu haber toplam 15920 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT