Şükrü Genç'ten Ayazağalı kadınlara 'dönüşüm' uyarısı

Şükrü Genç'ten Ayazağalı kadınlara 'dönüşüm' uyarısı
Ayazağalı kadınlarla Sevgi ve Barış Teknesi’nde bir araya gelen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, imar planları ve kentsel dönüşüm konusunda halkı uyardı.

Şükrü Genç, insanları yanlış bilgilendirerek rant sağlamaya çalışan kesimler olduğunu söyledi ve vatandaşa “Kanmayın” dedi.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Ayazağalı kadınları Sevgi ve Barış Teknesi’nde ağırladı. Sarıyer Belediyesi’ne 2014 yılında bağlanan Ayazağa ve Huzur Mahallesi’nde yaşayan kadınların sorunlarını ve taleplerini dinlemek için düzenlenen kahvaltıya Sarıyer Belediye Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun, Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay ve birim müdürleri katıldı. Toplantıda kadınlarla bir araya gelen Başkan Genç, imar planları ve kentsel dönüşüm konusunda halkı yanlış bilgilendirerek rant sağlamaya çalışan kesimler olduğunu belirtti. Halkı uyaran Başkan Genç, “Sizin yarınınız benim yarınım” dedi.

ayazaga-ic2-002.jpg

DAHA İYİ BİR NOKTADAYIZ

Toplantıda kadınlara seslenen Başkan Şükrü Genç, insanların hiçbir ayırım yapmaksızın barış ve huzur içinde yaşamasının önemli olduğunu söyledi. Sarıyer Belediyesi’nin şu an başladığından çok daha iyi bir noktada olduğunu sözlerine ekleyen Başkan Genç, gelecek için çok önemli planları olduğunun altını çizdi.

HAKKIMIZI GERİ ALDIK

İmar planları ve kentsel dönüşüm konusunda, “Sizi kandırmaya çalışanlara itimat etmeyin” diyen Başkan Genç, “Bu insanlara kanmamanız gerekiyor. Yoksa bugüne kadar atılan adımların hepsi boşa gider. Her şey sizin elinizde. Biz büyük bir çabayla elimizden alınan hakkı geri aldık. Bunun sürdürülmesi lazım. Eğer rant olacaksa bu toplum için olmalı, birilerinin rahat rahat istediği yerde istediği şekilde yaşaması için değil. Sizin tek bir dayanağınız var oda Sarıyer Belediyesi” dedi.

ayazaga-ic1-003.jpg

NE YAPILMASI GEREKTİĞİNİ KONUŞALIM

Vatandaşların, birtakım vaatlerle kapılarına gelen hiç kimseye kanmaması gerektiğinin altını çizen Başkan Genç, “Sizi kandırmaya gelenleri sakın kapıdan içeri almayın. Çocuklarınızın gelecekteki haklarını elinden almayın. Bizlerin hatasız iş yapması mümkün değil, mutlaka eksiğimiz vardır. Ama olumsuz şeylerle birbirimizin moralini bozmak yerine ne yapabileceğimizi konuşmak daha doğru bana göre. Sürekli olumsuz şeyleri konuşmak moral bozar. Buna gerek yok” ifadelerini kullandı.

KADINLAR EL ELE VERMELİ

Kadınların daha bilinçli olması gerektiğini söyleyen Başkan Şükrü Genç konuşmasını,“Sizin yarınınız benim yarınım. Sizlerden bütün isteğim kadınlar el ele versin. Eğer siz el ele verirseniz bırakın Sarıyer’i Türkiye’yi ayağa kaldırırsınız. Bunu da çocuklarınızın geleceği için yapacaksınız. Yapılan her şeyi sahiplenirsek daha sonra yapılanlara da bir zemin hazırlamış olursunuz” sözleriyle noktaladı.

Bu haber toplam 5715 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT