Şükrü Genç ilk açılışını yaptı

Şükrü Genç ilk açılışını yaptı
Maslak Acıbadem hastanesi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla törenle hizmete girdi.

Açılışta konuşan Erdoğan, Acıbadem Hastanesi'nin sağlıkta çıtayı yükselttiğini belirterek, “Bu tür adımlar ülkemizde farklı sektörlerde de etkisini gösterecektir” dedi. Türkiye'nin öncü kuruluşlarından biri olan Acıbadem Sağlık Grubu'nun 2009'daki dev yatırımlarından biri olan Acıbadem Maslak Hastanesi'nin resmi açılışı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapıldı.

ÇALIŞANLARIN YOĞUN İLGİSİ
Açılış öncesi konuşan Başbakan Erdoğan, "Ülkemizin sağlıkta böyle bir standardı yakalamış olması bizler için ayrı bir gurur meselesi. Bu bize, bundan sonraki atılacak adımlarda da çıtanın nereye yükseldiğini gösteriyor. Halkımızın geleceğe yönelik sağlıkta özgüvenini artıran bu tür adımlar ülkemizde farklı sektörlerde de etkisini gösterecektir" şeklinde konuştu.

GENÇ İLE ERDOĞAN KURDELEYİ KESTİ
Acıbadem Maslak Hastanesi'ni Türkiye'ye kazandırdığı için Acıbadem Hastaneler Grubu sahibi Mehmet Ali Aydınlar'a teşekkür eden Başbakan Erdoğan, Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti İstanbul il Başkanı Aziz Babuşçu, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve Mehmet Ali Aydınlar ile 191 yatak kapasiteli hastanenin açılış kurdelesini kesti. Hastane binasını gezen Erdoğan'a çalışanlar tarafından çiçek takdim edildi. Hasta odalarına giren Erdoğan,tedavi gören hastalara "Geçmiş olsun" dileğinde bulundu. Bu arada açılışa Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile Galatasaray Başkanı Adnan Polat da katıldı.

GENÇ'TEN AYDINLARA TEŞEKKÜR
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Hacıosman’da hizmete giren Acıbadem Maslak Hastanesi’yle ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Sarıyer, Dünya çapında bir hastane kazanmıştır. Maslak-Sarıyer hattında hizmete giren hastanemiz, tüm branşlarda hizmet vermesi bakımından ve ulaşım kolaylığı açısından Sarıyerliler için büyük şans. Zaman içerisinde Sarıyer Belediyesi olarak Acıbadem Maslak Hastanesi’yle ortak çalışmalar yaparak halkımızı faydalandırmak istiyoruz. Başta, Acıbadem Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar olmak üzere, Tıbbi Hizmetler Direktörü Ahmet Şahin, Genel Müdür yardımcısı Meri Bahar ve Acıbadem Maslak Hastanesi Başhekimi Yaman Tekant’a teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

7 BİN 500 KİŞİLİK İSTİHDAM
Acıbadem Kadıköy, Kozyatağı, Bakırköy, Kocaeli, Bursa hastaneleri, International Hospital ve tıp merkezleriyle hizmet veren Acıbadem Sağlık Grubu, 2009'da peşpeşe hizmete açtığı Acıbadem Maslak, Adana ve Kayseri hastanelerini takiben Beşiktaş, Eskişehir ve Bodrum hastanelerinin açılmasıyla ülke genelindeki hizmet ağını 21 şubeden 27 şubeye ulaştıracak. IMKB'de işlem gören tek sağlık kuruluşu olan Grup'un bin 200'ü hekim olmak üzere 7 bin 500 çalışanı bulunuyor. 2 Mart'ta hasta kabulüne başlayan Hastane, yüksek teknolojinin son ürünü tıbbi cihazlarla donatılmış ve tamamen otomatize edilmiş akıllı binasında hizmet veriyor. .

Onkoloji üssü olmaya aday
Acıbadem Maslak Hastanesi, güçlü kadrosu, mimari konsepti, kullandığı yüksek teknoloji, fiziki mekanların ferahlığı, iç donanım ve tıbbi hizmetler yelpazesi anlamında tüm Türkiye'nin ve çevre ülkelerin gururu olacak bir hastane olma özelliği taşıyor. 191 yatak kapasitesiyle, 13 dönüm arazi üzerinde, 40 bin metrekare kapalı alana sahip olan Hastane, Levent - Sarıyer güzergahında, yerleşim ve iş merkezlerine ulaşım kolaylığının sağlandığı, tıbbın tüm branşlarında hizmet vererek, İstanbul'un en büyük özel hastaneleri arasında yerini aldı. Hastanenin güçlü teknolojik donanımı arasında dünyada kanser tanısı ve takibi için kullanılan, en hızlı ve gelişmiş yöntemlerden biri olan "PET CT" ve dünyada üçüncü, Türkiye'de ilk olan 30 dakikalık kanser tedavilerini 1-2 dakikaya indirebilen "Rapidarc" teknolojisi bulunuyor.

Bu haber toplam 5511 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT