Şükrü Genç: İBB İstanbul’a nefes oluyor

Şükrü Genç: İBB İstanbul’a nefes oluyor
İBB tarafından gerçekleştirilen İSKİ Ömerli Havzası Çevre Projesi açılışında konuşan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, "Çevreci projelerle İBB İstanbul’a nefes oluyor” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen İSKİ Ömerli Havzası Çevre Projesi tamamlandı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile birlikte açılış törenine katılan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Kuraklık tehdidini göz önünde bulundurarak çevreci projelere imza atan İBB sayesinde İstanbul'un içme suyu korunuyor. Çevreci projelerle İBB İstanbul’a nefes oluyor” dedi.

acilis-1.jpeg

İstanbul Büyükşehir Belediyesince (İBB), "İSKİ Ömerli Havzası Çevre Projesi" töreni gerçekleştirildi. Proje kapsamında Çekmeköy, Sancaktepe, Sultanbeyli, Tuzla, Pendik ve Şile'de toplam 74 bin 300 metre uzunluğunda atık su ve 8 bin 300 metre yağmur suyu şebeke ve kolektör hatları tamamlandı. Yaklaşık 500 milyon liralık yatırımla Ömerli İçme Suyu Havzası'nın suyu temiz şekilde muhafaza edilecek.

Tuzla'daki programda konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, bu projenin, Çekmeköy, Sancaktepe, Sultanbeyli, Tuzla, Pendik ve Şile'yi kapsadığını söyledi. Yaklaşık 500 milyon liralık yatırımla 47 noktada Ömerli İçme Suyu Havzası'nın suyunu temiz şekilde muhafaza ettiklerini dile getiren İmamoğlu, şöyle konuştu:"Arıtacağız. Evlerde pırlanta gibi evlatlarımız, o suyu içecekler. Çocuklarımız, o suyla yüzünü yıkayacaklar. Annelerimiz, aileler, güzel yemeklerini yapacaklar, abdestlerini alacaklar, hijyenik ihtiyaçlarını giderecekler. Bugün burada toplam 74 bin 300 metre uzunluğundaki atık su, 8 bin 300 metre yağmur suyu şebeke ve kolektör hatlarını tamamlamış bulunuyoruz. Artık yağmur suları, temiz bir şekilde havzalardan, derelerden Ömerli'ye akıyor olacak."

acilis2.jpeg

Şükrü Genç; İBB İstanbul'a Nefes Oluyor

Törene katılan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ise projenin önemine ilişkin yaptığı açıklamada, “Kuraklık tehdidini göz önünde bulundurarak çevreci projelere imza atan İBB sayesinde İstanbul'un içme suyu korunuyor. Bu proje de onlardan birisi ve bu projeyle 47 noktada atık su karışımının önüne geçilmiş olacak. Bu değerli çalışmaları için başta İBB Başkanı'mız Ekrem İmamoğlu olmak üzere İSKİ yönetimi ve personeline teşekkür ediyorum. İstanbul'umuza hayırlı olsun” dedi.

Bu haber toplam 10630 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT