STK'larla birlikte yöneteceğiz

STK'larla birlikte yöneteceğiz
Şükrü Genç Sarıyer'de geniş katılımlı bir toplantıda sivil toplum temsilcileriyle bir araya geldi.

Şükrü Genç, STK’lara hitaben, “Sarıyer’i sizlerle birlikte yöneteceğiz. Siz olmadan demokrasinin bir ayağı eksik olur. Biz sadece çöp toplayan, göz boyamak için çiçek diken bir yerel yönetim olmayacağız. Sizin de belediyede yeriniz olacak, yönetim süreçlerine sizler de katılacaksınız” dedi.

STK, DKÖ, çevre, meslek grubu ve çevre örgütleri temsilcilerinin yer aldığı Bosfor Restoran’daki toplantıya Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) başta olmak üzere çok sayıda sivil toplum kuruluşu katıldı.

Sarıyer modelimiz Türkiye’ye örnek olacak
STK temsilcilerine belediye başkanı olduğunda uygulayacağı yerel yönetim modelini paylaşan Şükrü Genç, “Sarıyer’i sizlerle birlikte yöneteceğiz. Siz olmadan demokrasinin bir ayağı eksik olur. Belediyecilik anlayışımızın bir ayağı sizlersiniz. Biz sadece çöp toplayan, göz boyamak için çiçek diken bir yerel yönetim olmayacağız. Sizin de belediyede yeriniz olacak, yönetim süreçlerine sizler de katılacaksınız” dedi. Şükrü Genç, Sarıyer’de yapacakları model belediyeciliğin bir ayağında sivil toplum örgütleri, demokratik kitle örgütleri, mahalle dernekleri, yöre dernekleri muhtarlar, çevre örgütleri, kadın örgütleri, gençlik örgütleri, meslek odaları, diğer tarafında ise üniversiteler, yerel basın ve vatandaşlar olacağını söyledi. Şükrü Genç, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sarıyer’de yaratacağımız yerel yönetim modeli İstanbul’u ayağa kaldıracak, Türkiye’yi ayağa kaldıracak. Sorunları birlikte tartışacağız, birlikte çözüm bulacağız. Ve bu yaptığımız uygulama Türkiye’ye örnek olacak.”


STK’lardan Genç’e destek
Toplantıya katılan STK, DKÖ, sendika, yöre ve çevre örgütleri temsilcileri ise Şükrü Genç’e destek vereceklerini belirtti.

Asalettin Aslanoğlu (Tekstil Sen Genel Koordinatörü): “AKP’yi iktidara getiren tepe mahallelerdeki insanlarımız bugün yüzünü bize dönmüş durumda. AKP’nin umut olmadığını anlamış durumda. İktidara yürüyüşümüz başlamıştır. Herkesin bu yürüyüşekatılmasının bekliyorum.”
Hayati Kaptanoğlu (Sarıyerliler Derneği Başkanı): “CHP’yi, Şükrü Genç’i desteklemek demek, bugün Atatürk’ün bize bıraktığı cumhuriyeti, laikliği, demokrasiyi desteklemek demektir. Bize bu cumhuriyeti, bu demokrasiyi layık görmüyorlar. Sarıyer’de bir televizyon kanalımız olsaydı bugün bu kadar yolsuzluk, usulsüzlük olmazdı. Bu gidişe dur demeliyiz.

İdil Uzel (Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği temsilcisi): Mahallelerimizde tarikat, cemaatlerin nasıl güçlendiğini görüyorsunuz. Bunların maddi olanaklarını nasıl sağladıklarının biliyoruz. Hayatımızı karartmalarına, bizi sindirmelerine izin vermeyelim. Bu büyük sinerjiyi yaratıyoruz, bunu seçimi almak için sonuna kadar kullanalım.”

Sahire Güldür (Eski ANAP İl Başkan Yardımcısı, milletvekili adayı): “Geyldiğimiz nokta yalnızca belediyeyi alma mücadelesi değil. Atatürk’e borcumuz var. Bu borca, cumhuriyete,  layık olmaya çalışmalıyız. Şükrü Genç işte bizim bu düşüncelerimize yanıt veren bir adaydır ve başkan olmalıdır.”

Güler Sönmez (Kilyos/Kumköy Güzelleştirme Koruma Derneği): “Bizim köylerimizin adı Anadolu köylerinden daha az geçiyor ama biz de sizinle birlikteyiz. Şükrü Genç, Sarıyer için, köylerimiz için bir şans. Başarılar diliyorum.”

Rıza Çoşkun (Derbent Mahallesi Derneği Başkanı): “Mevcut yönetim bizim yaşadığımız yerleri rant bölgeleri olarak görüyor. Bizi çıkarıp, kendi dönemlerinde zenginleştirdikleri yandaşlarına peşkeş çekmek istiyorlar buraları.

Ali Doğan (Maden Mahallesi Derneği Başkanı): “Arazilerimizi 3-5 kişiye peşkeş çekmek istiyor. Kreşimiz yok, spor salonumuz, sağlık tesisimiz, sosyal alanlarımız yok. Onlar evlerimizi elimizden almak peşinde.

Nilüfer Serdarlı (Memleket Sevdalıları Platformu): “Platform olarak CHP’yi Sayın şükrü Genç’i destekliyoruz. İktidarı yıkmak istiyoruz.”
 
Sarıgöl’den kültür merkezi müjdesi

SARIYER MANŞET Gazetesi'nin daha önce gündeme getirdiği, yıllarca atıl durumda bekleyen Büyükdere iskelesi CHP Beleyedi Başkan Adayı Şükrü Genç'in projeleri arasına girdi. Belediye Meclis Üyesi Erdal Sarıgöl ise yaptığı konuşmada, Belediye Başkan Adayı Şükrü Genç’in projeleri arasında;Denizcilik İşletmeleri’ne ait eski Büyükdere Vapur İskelesi’ni Kongre, Kültür ve STK Merkezi olarak düzenleneceğini söyledi. Sarıgöl, ayrıca Aya Pareskevi Vakfı Kilise’nin arkasındaki 2 dönüm büyüklüğündeki arazinin ve üstündeki 4 katlı yapının kiralanarak Nikah Salonu, toplantı mekanları, rekreasyon alanı olarak hizmete sunulacağını açıkladı.

Bu haber toplam 1517 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT