Son takas da gerçekleşti

Son takas da gerçekleşti
Bağlar Mevkii’nde bulunan 16 parselin de vakıf arazisinden hazineye devri gerçekleşti.

Sarıyer’de vakıf arazileri üzerinde oturan vatandaşlar merakla tapularını beklerken, son olarak Bağlar Mevkii’nde bulunan 16 parselin de hazineye devri gerçekleşti.

Vakıf arazileri üzerinde oturan vatandaşların tapularına kavuşmasını amaçlayan, trampa kanunu kapsamında, Bağlar Mevkiinde bulunan 16 parselin de hazineye devri gerçekleşti. Böylece Sarıyer’de, Vakıflardan Hazine’ye devri gerçekleşen parsel sayısı da 11 oldu. Devir işleminden sonra açıklama yapan AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir, “Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bir ilk gerçekleşti. Sarıyer AK Parti teşkilatının bu ilkin mimarı olması bize gurur veriyor” dedi. 

tapucyak_1_266429227.jpg

Vatandaşların gözü önünde imzalandı
Vakıflar Müdürlüğü ve Milli Emlak Müdürlüğü yetkilileri Sarıyer Tapu Müdürlüğü’ne gelerek, devir protokolünü o araziler üzerinde oturan çok sayıda vatandaşın gözleri önünde imzaladılar. Devir sırasında AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir ve Meclis Üyeleri de hazır bulundular.

Özdemir, “Türkiye’de bir ilk gerçekleşti”
Devir işlemi bittikten sonra basın açıklaması yapan AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir, “İlk defa vakıflardan satış mümkün oldu. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bir ilk gerçekleşti. Sarıyer AK Parti teşkilatının bu ilkin mimarı olması bize gurur veriyor. Trampa kanunuyla toplam 11 parsel hedeflemiştik. Son olarak Bağlar Mevkii’nde bulunan 16. parseli de bugün Milli Emlak’a devretmiş oluyoruz” dedi.

tapucyak_2_764932038.jpg

“Çok yakında tapu merasimini yapacağız”
Özdemir sözlerini şöyle sürdürdü; “Süreci Sarıyer halkı yakından takip ediyor. 2003’ten bu yana süren süreçte bizler takip ettik. Şuanda gelinen nokta da Büyükşehir mi verecek Sarıyer Belediyesi mi verecek polemiği var. Ama bu da yakın zamanda nihayete erecek. AK Parti, vatandaşın probleminin çözülmesi için kendisini bu işe adamış partidir. Sarıyer Belediyesi veya Büyükşehir Belediyesi’nin vermesi bizim için o kadar önemli değil. Ancak Büyükşehir Belediyesi’nin vermesi için de biz çabamızı sarf ediyoruz.  Bunu da kimseden saklayacak bir durumumuz yok. Şuan da Ankara bu işler üzerine çalışıyor, çok yakın zamanda tapu merasimini yapacağız. Seçim öncesinde adres gösterdiğimiz bazı bölgeler vardı. Bu yerlerin tamamının problemlerini çözmenin mutluluğuyla halkımızın karşısına çıkacağız ve 2011’e tekrar talip olduğumuzu söyleyeceğiz. Vakıflarla alakalı olarak tahminimizce 5000’in üzerinde Sarıyerli bu devirle istifade etmiş olacak. Büyükşehir arazilerinin de önü çok açık. Ferahevler’de 1000’e yakın vatandaşın şu aşamada sorunu çözülmüş olacak.”

Canarıkan, “Çok yakında tapuları dağıtacağız”
Süreci yakından takip eden ve takas sürecinin hızlanmasında çaba harcayan AK Parti Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Halil Canarıkan ise “Bu kanun Sarıyer’de toplamda 11 parsel’i ilgilendiriyordu. Son parselimizin de devrini gerçekleştirdik. Çok yakında tapuları, Sarıyer Belediyesi mi, Büyükşehir Belediyesi mi verecek konusu da netleşecek. Bu sürecide yakından takip ediyoruz ve vatandaşlarımıza tapularını dağıtacağız” dedi. 

Bu haber toplam 1401 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT