"SOMA UNUTULMASIN!"

"SOMA UNUTULMASIN!"
Soma’da yaşanan maden kazasının unutulmaması için farkındalık yaratmak amacıyla

Soma’da yaşanan maden faciasının unutulmaması için Sarıyer’den Soma’ya kadar pedal çeviren eski milli sporcu Nurkan Arkış, Sarıyer’e döndü. Milli Sporcu İstinye’de alkışlarla karşılandı.

 
Soma’da yaşanan maden kazasının unutulmaması için farkındalık yaratmak amacıyla Sarıyer’den yola çıkan Nurkan Arkış 5 Ağustos 2014’de Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, tarafından Soma’ya uğurlanmıştı.  7 Ağustos Perşembe günü Soma’ya ulaşan Arkış, 11 Ağustos Pazartesi günü İstanbul’a döndü. Milli sporcuyu aralarında belediye yetkililerinin de bulunduğu çok sayıdaki Sarıyerli karşıladı.
 

En büyük yardımcım dualarınız oldu

Soma’dan madenci bareti, sembolik kömür ve madenci heykelini Başkan Genç’i makamında ziyaret ederek hediye edeceğini söyleyen Arkış, “Hedeflediğim gibi pedal çevirerek Soma ziyaretimi gerçekleştirdim. İlk gün Cuma namazından sonra madencilerimizin kabirlerini ziyaret ettim. Daha sonra ise İstanbul’dan Soma’ya gönderdiğim oyuncakları şehit madencilerin çocuklarına hediye ettim. Soma’ya girdiğiniz andan itibaren yaşanan facianın hüznü sizi sarıyor. Bu yolculuğumda en büyük yardımcım dualarınız oldu, destek olan herkese teşekkür ederim” şeklinde konuştu.
 
İstanbul’dan Soma’ya gönül köprüsü kurarak 650 kilometre pedal çeviren Nurkan Arkış, Soma’da maden faciasında hayatını kaybeden madenciler için bir müze kurulacağını, ziyareti gerçekleştirdiği bisikletini de bu müzeye bağışlayacağını belirtti.
Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem ise Arkış’a çiçek ve plaket takdim ederek gösterdiği farkındalıktan dolayı teşekkür etti.

Bu haber toplam 7121 defa okunmuştur
Etiketler :
HABERE YORUM KAT