Soldaki boşluğu dolduracağız

Soldaki boşluğu dolduracağız
Ali Sönmez yeni kurulan EDP’nin parti meclisinde yer aldı.

Bir süredir 'Çağdaş Solda Büyük Buluşma' çalışmalarına devam eden Sosyal Demokrat Halk Partisi (SHP), Yeni Sol Girişimi ve Alevi Bektaşi Federasyonu bir çatı altında toplandı. Genel başkanlığını Ziya Halis'in üstlendiği Eşitlik ve Demokrasi Partisi (EDP) kuruluşunu duyurdu. Parti meclisinde Sarıyerlilerin de yakında tanıdığı eski SHP Sarıyer İlçe Başkanı Ali Sönmez de görev aldı.

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ziya Halis'in Genel Başkanlığı'nı yapacağı Eşitlik ve Demokrasi Partisi, SHP Genel Başkanı Hüseyin Ergün, Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF) Başkanı Ali Balkız ve Yeni Sol oluşumundan yazar Saruhan Oluç'un katılımıyla Ankara Midas Otel'de tanıtıldı.

“Türkiye’nin önünü açacak bir harekettir”
EDP ile ilgili Sarıyer Manşet Gazetesi’ne değerlendirmelerde bulunan Ali Sönmez, “Türkiye’de çağdaş solda büyük buluşma kapsamında belli kesimlerin bir araya gelme talepleri vardı. 5-6 aylık bir çalışma sonucunda bu çalışma son şeklini aldı. Bu oluşum Türkiye’nin önünü açacak çağdaş Avrupa normlarında bir harekettir. Soldaki boşluğu doldurmak için yola çıktık. SHP çatısı altında bir birleşme olduğu için, seçime girecektir” dedi.

Bu haber toplam 1601 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT