'Siz Sarıyer’i otel olarak kullanan sosyete çocuğusunuz'

'Siz Sarıyer’i otel olarak kullanan sosyete çocuğusunuz'
AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar’ın gazetecilerle yaptığı toplantıda CHP’ye yönelik suçlamalarına CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz’den cevap geldi.
Mehmet Deniz yaptığı yazılı açıklama ile Bayraktar’a sert sözlerle cevap verdi. 
 
Deniz açıklamasında “'Bizim projelerimize tabela asıyorlar diyorsunuz', kardeşim siz Sarıyer’de büyüdüğünüzü söylüyorsunuz ancak Sarıyer’le ilgili hiçbir bilgiye sahip değilsiniz. Siz Sarıyer’i otel olarak kullanan sosyete çocuğusunuz anlaşılan, yalılarda oturanlar Sarıyer’in gecekondu sorununu çözemez. Sarıyer'in yerel basını ile yapmış olduğunuz kahvaltıda da ''elimde olsa tüm gecekonduları yıkarım' demişsiniz” diye cevap verdi. 
 

İşte CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz’in açıklamasının tam metni

Değerli basın, Değerli Sarıyer'liler;
 
Biz CHP Sarıyer ilçesi ve CHP tarafından yönetilen belediyemizle birlikte, genlerimizde var olan dostluk, kardeşlik ve barışı ilçemizde hep ön plana çıkardık. AKP Sarıyer, 30 Mart hezimetinden sonra hatayı nerede yaptık da Sarıyer’i alamadık telaşı ile ilçe başkanlarını ve yönetimini değiştirdi.
Nezaketi elinden hiçbir zaman bırakmayan Şükrü Başkanımla  birlikte dünya barış gününde AKP ilçe başkanını  ziyaret ederek, yeni görevinde başarılar diledik. Her ne kadar taban tabana zıt siyasi görüşte olsak da Sarıyer’de yaşıyoruz. Yerelde iktidarız onların da görüşlerine önem verelim diye düşündük.
 
Ziyaretimizde Sarıyer’de siyasi yarış değil hizmet yarışı yapalım, barışı sürekli yaşatalım, arayalım ve umut edelim dedik. Devamında bu ilçe başkanı, diğer AKP yöneticilerine benzemiyor, samimiyetine tam inanmaya başlamışken sözde 21 Ekim'i 'gazeteciler bayramı' ilan ettiniz, tarihte olmayan günde olmadık şekilde zırvaladı. Beni tanırsınız, 25 yıllık Sarıyer’deki siyasette, İBB’de ve Sarıyer’de meclis üyeliğim sırasında gerekse spor kulüp başkanlığımda ve ilçe başkanlığım sürecinde zırvalamak v.b. lugatımda olmayan kelimeleri hiç  kullanmadım. Bugün kullanmak zorunda kaldığım için üzgünüm.
 
Kırmızı çizgilerimiz var; bir ilçe başkanı, bizim yönetimimizi dolandırıcılık ve riyarkarlıkla suçlayarak Sarıyer’de var olan siyasi ahlakı, siyasi seviyeyi sıfırlamıştır.
 
Siz almaya alışıksınız, eski genel başkanınızın oğlu da talimatla sıfırlamıştı. Siz dolandırıcılık nedir, yolsuzluk nedir hangi tarihlerde ne olduğunu basın bayramı gibi bilmiyorsunuz.
 
17 Aralık yolsuzluk operasyonları nedeniyle görevlerinden istifa eden AKP’li bakanlarınıza bakarsanız gerçek dolandırıcılığı görürsünüz.
 
Neymiş efendim Sarıyer’de uyuşturucuda gençlerin hali belliymiş. Bu ülkeyi yöneten kim, uyuşturucu hangi dönemde bu kadar arttı. Sarıyer’de uyuşturucu konusunda en büyük mücadeleyi veren komisyonlar kurup, gençleri bilinçlendirmeye çalışan kim? Uyuşturucu çetelerine karşı mücadelede öldürülen CHP üyesi kim?
 
Hizmet binası ve evlendirme dairesi AKP’li Yusuf Tülün döneminde yapıldı diyorlar. 'Bizim projelerimize tabela asıyorlar' diyorsunuz, kardeşim siz Sarıyer’de büyüdüğünüzü söylüyorsunuz ancak Sarıyer’le ilgili hiçbir bilgiye sahip değilsiniz, siz Sarıyer’i otel olarak kullanan sosyete çocuğusunuz anlaşılan, yalılarda oturanlar Sarıyer’in gecekondu sorununu çözemez. Sarıyer'in yerel basını ile yapmış olduğunuz kahvaltıda da ''elimde olsa tüm gecekonduları yıkarım'' demişsiniz.
Açın kayıtlara bakın 20 yıldır Sarıyer Belediyesi'nin yatırım programlarında belediye hizmet binası yer tahsisi ve yapımı için kararlar alınmış. 2009'da CHP’li Belediye Başkanımız Şükrü Genç gelene kadar hiçbir adım atılmamış. Haydi bunları bilmiyorsunuz daha 30 Mart 2014 yerel seçim kampanyasında AKP belediye başkan adayınız Sedat Özsoy’un hizmet binasını oraya yapmayacağız dediği beyanatını da okumamışsınız. Sizin için Maslak hizmet alanı değil rant alanı. Geçmiş tarihleri bilmediğiniz gibi yakın tarihi de bilmiyorsunuz.
 
Sn. AKP İlçe Başkanı; evlendirme dairesinin bile kendi projeniz olduğunu iddia ediyorsunuz. Yusuf Tülün döneminde İBB’le yapılan protokol gereğince İBB kullanımına verilmesi karşılığında bir bina yapılacaktı. Bu binada Sarıyer Belediyesi'nin kullanımına verilecekti. Ancak her zaman ki gibi hesaplarınız tutmadı. Sarıyer’i tekrar kaybettikten sonra binayı yapmadığınız gibi engellemeye çalıştığınızı İBB zabıtalarına aylarca nöbet tutturulduğunu tüm Sarıyer kamuoyu çok yakından bilmektedir. Evlendirme dairesi/Kültür Merkezimiz şuan itibarıyla bitmiş olup 3 Kasım meclis toplantımız bu binada yapılacaktır. Siz Sarıyer'in denizini, ormanlarını katlederken bizler yeşil sertifiklı belediye hizmet binaları yapmaktayız.
 
Bilgi ve belgeye dayalı siyasetiniz bu mudur?
 
Su baskınlarını İBB’nin önlediğini söylüyorsunuz burada da büyük bir ihanet içindesiniz. Sarıyer’de çok önemsediğimiz yağmur suyu kanalları 2009 CHP belediye yönetiminden sonra yapılmış bu sayede su başkanları önlendi. İBB ve İSKİ sorumluluk alanında ki sizin yapmanız gereken bu kanalları CHP belediyemiz yaptı.                 
 
Burası oksijen deposu, denizi var diyor AKP İlçe Başkanı ancak insan biraz utanır, sıkılır oksijen deposu İstanbul’un akciğerlerini ne hale getirdiniz. Emirgan’da özel işletmenize otopark yeri açmak için denizi işgal ediyorsunuz. Siz engel oldunuz da ne oldu? Hizmetler size rağmen oldu, olmaya da devam edecek. ‘’Biz engel olsak o hizmetler olmazdı’’ diyerek halkı tehdit ediyorsunuz  AKP İlçe Başkanı Taksim’e AVM yapacaktınız, Armutlu’yu, Derbent’i risk alanı ilan etmiştiniz ne oldu soruyorum size?
 
Aslında risk sizin beyninizde var. CHP ve CHP Belediyemiz bütün engellemelere rağmen Sarıyer’de en iyi hizmeti vermeye devam edecek. Çünki belediyemizin yanında halk var. Halka rağmen bir şey yapılamaz.

AKP İlçe Başkanına bir tavsiyem olacak AKP İlçe Başkanlığı yarışı için CHP’ye çamur atmak ateşle oynamaktır.

Bir işi bilen yapar,
Az bilen akıl verir,
Bilmeyen eleştirir,
Yapamayan ise sizin gibi çamur atar.     

Yaptığım açıklamaları ve Sarıyer’de yapılan hizmetleri basın önünde AKP İlçe Başkanıyla karşılıklı belgeleriyle tartışmaya hazırım.
Hodri meydan
Saygılarımla, 

Mehmet Deniz
CHP Sarıyer İlçe Başkanı 

Bu haber toplam 5491 defa okunmuştur
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
2 Yorum