Sivaslılardan dev buluşma

Sivaslılardan dev buluşma
Sivaslılar, Sarıyer Sivaslılar Kültür ve Dayanışma Derneği’nin düzenlediği yemekte bir araya geldi.

İstanbul’un birçok ilçesinde yaşayan Sivaslılar, Sarıyer Sivaslılar Kültür ve Dayanışma Derneği’nin düzenlediği yemekte bir araya geldi. Coşkulu geçen yemek adeta şölene dönüştü.

Kireçburnu’nundaki Gülistan Restaurant’ta gerçekleşen organizasyona Sivaslılar büyük ilgi gösterdi. 500’ü aşkın Sivaslının buluştuğu ve şölen havasında geçen toplantıya, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Kâğıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, Bolu Vali Yardımcısı Cemal Yıldızer, Sarıyer İlçe Emniyet Müdürü Rıdvan Günaydın, Beyoğlu Belediye Başkan Yardımcısı Şems Çakıroğlu, AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir, MHP İlçe Başkanı Selami Şişman, SP İlçe Başkanı Salih Güzel, SHP İlçe Başkanı Ali Sönmez, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcıları ve Meclis Üyeleri katıldı.

sivasiceri1_621058379.jpg

Yemekli toplantı şölene dönüştü
Organizasyona katılanlar, Ali Kızıltuğ’un türküleriyle özlem giderirken, halaylarla devam eden toplantı adeta şölene dönüştü. Gecede, açık artırmaya çıkartılan 2 tane kangal köpeği 15 bin TL’ye satıldı.

Hamza Gökçek’in konuşması alkış topladı
Gecede açılış konuşması yapan Sarıyer Sivaslılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Hamza Gökçek, “Sarıyer’de yaşayan biz Sivaslılar ilçemizde yaşayan diğer hemşerilerimiz gibi ülkemizin çeşitli şehirlerinden ekonomik, sosyal ve çeşitli nedenlerle göç ederek İstanbul’un incisi Sarıyer’de ortak bir yaşamı paylaşmak üzere bir araya geldik. Geldiğimiz yerlerin yaşam ve kültürlerine yabancı kalmadan ama gittiğimiz yerin de yaşam ve kültürel değerlerini özümseyerek yeni ortak bir kent ve kentli, kültürü ve bilincinin yaşam bulmasının idraki içerisindeyiz. Dolayısıyla örgütlü bir toplumun yaratılmasında sivil toplum örgütlerinin görev ve sorumluluğunun geliştirilmesi gereklidir. Bu bilinçle derneğimiz, ülkemizde ve ilçemizde evrensel insanlık değerlerini ulusal değerlerle birleştirip hoşgörü içinde kardeşçe yaşama ve yaşatma bilincinin yerleşmesi ve gelecek kuşaklara aktarılmasında üzerine düşen görevi layıkıyla yerine getirecektir. Bu akşam etkiliğimize katılıp bizleri onurlandıran herkese çok teşekkür ederiz” diye konuştu.

sivasiceri2_861388756.jpg

Şükrü Genç’ten 100 öğrenciye burs sözü
Sivaslılar Derneği’ne 100 öğrenciye burs sözü veren Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ise, “Bu kalabalık Sivaslılara yakışır. İstanbul’dan 5 kişiden biri Sivaslı, bunu hep söylerim. Bu kadar Sivaslı var da bugüne kadar bir tane Sivaslı başbakan, cumhurbaşkanı çıkartamadınız. Bunu da konuşmak gerek. Kalabalığın gerçekten yöremize katkısı olması gerekir. Burada birlikte olmanın mutluluğu ayrı ama bu birlikteliğin devamını getirmemiz gerekiyor. Bölgesel kalkınmanın en önemli noktası eğitimdir. Kendi bölgemizden çocukların daha eğitimli olmasını ve bu çocukların memleketlerimize sahip çıkmasını sağlamalıyız” dedi.

Bu haber toplam 2945 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT