Sivaslılardan Ağsu’ya destek sözü

Sivaslılardan Ağsu’ya destek sözü
Sivaslılar Demokrat Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Avukat Yaşar Ağsu’ya destek sözü verdi.

Demokrat Parti’nin listesinde bulunan Sivaslı belediye meclis üyesi adayları Fatih Sultan Mehmet Mahallesindeki Sivas Doğanşar Kozlu Köyü derneğinde düzenlenen programda tanıtıldı. Aralarında Sivas Spor 2. Başkanı Mustafa Süs’ün de bulunduğu yaklaşık 500 kişinin katıldığı programda, Sivaslılar Demokrat Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Avukat Yaşar Ağsu’ya destek sözü verdi. Ağsu’nun davullu zurnalı karşılandığı program coşkulu geçti.

“Partilerin değil Sivaslının yanında olmalıyız”
Açılış konuşmasını yapan Sivas Zara Şerefiye Çevre Köyü Dernek Başkanı Ahmet Turan Altun, “Sivaslılar seçmen olarak çoğunlukta olmasına rağmen yerel siyasette etkin değil. Ama artık Sivaslılar yönetimde ağırlığını hissettirmek durumunda. Bu durumda Sivaslının partilerin değil, Sivaslıların yanında olması gerekiyor. Böylece yöneten durumunda oluruz. Listesinde Sivaslılara gereken önemi veren ve birinci sırada Meclis Adayı gösterdiği hemşerimiz Av. Hasan Özay’a başkan vekili sözü veren Av. Yaşar Ağsu’yu Belediye Başkanı olarak görmek istiyoruz. Bu yolda Ağsu’yu ve hemşerilerimizi desteklemek zorundayız çünkü onlar bizden birileri” dedi.

“Demokrat Parti bize gerekli önemi verdi”
Konuşmak için söz alan Av. Hasan Özay da,  “Demokrat Parti’de ilk 15’te 6 adayımız var. Demokrat Parti’yi diğer partilerle karşılaştırdığımızda listelerinde aynı önemi göremiyorum. Eğer Sivaslıların yanında olacaksak bize önem veren partinin ya da adayın yanında olmamız gerekir. Demokrat Parti’nin bu önemi verdiğini düşünüyorum ve tüm hemşerilerimizin desteğini bekliyorum” dedi.

“Belediye Anadolu kokacak”
Konuşmasına Sarıyer’le ilgili projelerini anlatarak başlayan Av. Yaşar Ağsu, Sarıyer’de herkese eşit hizmet vereceğini vurgulayarak, “Anadolu’nun her bir yöresinden gelen Sarıyerlilerin adayıyım. Bakın kumaşınıza, sizin kumaşınızdanız, bakın renginize, biz sizin renginizdeniz, aynaya bakın bizi göreceksiniz. Biz bir kültürün devamıyız. Bu yüzden bize ses verin sesimiz gür çıksın, bize omuz verin bileğimiz güçlü olsun. Biz de gelelim sizin sesiniz, gücünüz arkanız olalım. Seçimi kazandığımızda, Sivas’ıyla, Rize’siyle, Erzurum’uyla, Kars’ıyla, Diyarbakır’ıyla, İstanbullusuyla belediye Anadolu kokacak” dedi.

Bu haber toplam 5198 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT