Sivaslılar neden MHP dedi

Sivaslılar neden MHP dedi
MHP’nin Sivaslı Belediye Meclis Üyesi Adayları neden MHP’den aday olduklarını Sarıyer Manşet'e anlattılar.

MHP’nin Sivaslı Belediye Meclis Üyesi Adayları gazetemizi ziyaret ederek neden MHP’den aday olduklarıyla ilgili olarak çarpıcı açıklamalarda bulundular.

Sarıyer’de 35 bin seçmeni bulunan Sivas’ın, Sarıyer’de belirleyici rol oynayacağını söyleyen MHP Meclis Üyesi Adayları, “Hemşerilerimize ve Sarıyerlilere güveniyoruz. Bu seçimlerde herkes Sivas’ın gücünü görecektir” diyerek neden MHP’den aday olduklarıyla ilgili gazetemize şunları anlattılar.

Av. Hasan Dündar (MHP Meclis Üyesi Adayı)
Sarıyer’de aynı zamanda Sivaslılar Sarıyer Derneği Başkan Yardımcılığı yapan Av. Hasan Dündar, “Bizlerin hemşerilerine bir sözü vardı. İçimizden bir aday çıkaramadığımız takdirde bize en fazla değer veren başkan ve partiye bizde değer verecektik. Değerli dernek ve federasyon başkanı kardeşlerim temsilde adalet için tüm partilerle değişik görüşmelerde bulundular. Ne var ki biri iktidar biri muhalefet partisi olmak üzere, listelerinde ilk 15 içinde en fazla 2 Sivaslı hemşerimize yer verdiler. Bu isimlerden biri ise federasyonlarımızın önerdiği isimlerin dışında hemşeri ilişkileri zayıf insanlardı. Oysa MHP ve Sedat Özsoy Sarıyer’de 40 bini geçkin Sivaslı seçmenin bulunduğunu nazara alarak, gerçek ve samimi bir yaklaşımla ilk 15 içinde 7 kişilik Sivaslı meclis üyesi adayına yer verdi. Bu değer ve yaklaşım bizler için çok önemliydi. Şimdi Sivaslılar aldıkları değerin inanıyorum ki karşılığını vereceklerdir” dedi.

“5 yıldır insanlar uyutuldu”
Dündar sözlerine şöyle devam etti; “Bilindiği üzere Sarıyer’de iktidar partisi ile siyasette bulundum. Sarıyer’de kuruculuğunu yaptım. FSM ve Reşitpaşa Mahallelerinin İTÜ ile olan davalarında avukatlıklarını yaptım. Başbakan Yardımcısı M.Ali Şahin'i mahallelere, Başbakanı ise Ferahevler Metin Oktay tesislerine getirdiğimizde, bu mahalle sakinlerine ve mülkiyet meselesi olan insanlara “Rahat Uyuyun“ dediler. Bir beş yıldır bu insanları öyle bir uykuya daldırdılar ki hala uyanmak kısmet olmadı. İnşaallah bu seçimle uyanacaklardır. Hukuki mücadele ile yıkımlar geçici olarak durdu. Ama hala yıkım kararları var ve geçerli. İTÜ ile yapılan özel görüşmelerden dolayı beklemede. İnsanların tapularını vermek adına güya yasa çıkartıldı. Ama çözüm üreten bir yasa değil. Tapuları vermek adına bir karınca boyu yol katledilemedi. Bize hükümeti verin dediler. Olmaz Büyükşehir’i de verin dediler. Sonra Sarıyer’i de istediler. Halk umutlarla her üçünü de verdi. 5 yıldır kim ne tapusu aldı. Tam tersine Baltalimanı’nda 100 ü geçkin ev yıkıldı, tapu almasına gerek kalmadı, Yol diyerek, Ferahevler ve Reşitpaşa’da yıkımlar oldu. Şimdi biz Ferahevler’de tapu vereceğiz diyorlar. Soruyorum o kardeşlerime. Madem tapu vermek bu kadar kolaydı 5 yıl niye beklediniz. Yeter artık. Bu insanlar hayalleri ile oynanmaya inanıyorum ki müsaade etmeyeceklerdir. Oysa Sedat Bey zamanında değil bir tek yıkım herkesim rahatlıkla çatısını yapabilmiştir. Tek hane yıkılmamıştır. Bu dönemde ise yıkım ekipleri mağdur ve fakir halk mahallelerini adeta mesken tutmuştur. Sarıyer’in çözülemeyecek problemi yoktur. Yok, olan şey samimi dürüst idarecidir. O da Sayın Sedat Özsoy ile tamamlanmış olacaktır”

Bahattin Koçyiğit (MHP Meclis Üyesi Adayı)
MHP Meclis Üyesi Adayı Bahattin Koçyiğit ise yaptığı açıklamada, “Sarıyerli yakından takip etti. İktidar ve muhalefet partilerinin başkan adayları, parti merkezlerince atandı. Oysa MHP de Sedat ÖZSOY atanmadı. Tam tersine halkın arzu ve isteği ile halkın gösterdiği aday oldu. Atanmışların yerine halkın adayına destek vermek bir Sivaslı olarak bizler ve partim adına da bir onurdur. Yine Meclis üyesi listeleri incelendiğinde MHP dışındaki partilerin meclis üyelerinin tamamı nerede ise ya genel merkezden gönderilmiş, ya bir vekilin ya da bir büyüğün yakını olarak listeye konulmuştur. MHP listesinde yukarıdan gönderilen tek bir isim bile yoktur. Tüm adaylar Sarıyer’in her mahallesinden özenle halkın gösterdiği isimler içinden gelerek listeye girmişlerdir. Bu konuda sosyal kurumlara büyük değer verilmiştir. Şunu da söylemek isterim ki; şu anki partinin adayı kaç defa yurt dışına gitmiş bizim adayımız belediye başkanlığı döneminde kaç defa gitmiş. Birde mevcut partilerin belediye meclis üyesi adayları Sarıyer’in neresinde oturuyor. AKP zihniyetine biraz ters düşeni hemen bertaraf edip kenara atıyorlar. Fakat Sarıyer’de bir ışık doğuyor. MHP kadroları halkının hizmetçisi olmaya geliyor. Belediye Başkan Adayımız Sayın Sedat Özsoy mevcut adaylar içinde kalitesiyle vizyonuyla ve bilgi birikimiyle Sarıyer’i yönetecek en iyi ve en dürüst aday olarak öne çıkmaktadır. Birde şunu özellikle belirtmek istiyorum; Sarıyer’deki Sivaslılar, MHP ve Sedat Özsoy’u destekleme kararı almıştır” dedi

Ersin Şahin (MHP Meclis Üyesi Adayı)
MHP Meclis Üyesi Adayı Ersin Şahin ise “Bir Sivaslı olarak gerçek değerin verildiği gerçekten değerli bir Başkan Sedat Özsoy ve halkın partisi MHP ile olmak elbette bizler için değerlidir. Atanmış değil halkın temsilcilerden oluşan bir listede yer almakta bizler için kıvanç vericidir. Yıkılan mahallelerdeki insanların İkitelli ve Kartal’a gönderilmelerine şiddetle karşı çıkıyorum. Bu insanlar en az buraların peşkeş çekileceği sermaye grupları kadar boğaz manzarasını seyretmeye layıklar. Kentsel dönüşüm olacaksa bu mutlaka yerinde olmalıdır. 40 yıllık Sarıyerlilerin evlerini yıkıp İkitelli’ye göndermek yerine Sarıyer’de evler yapılıp verilmelidir. Bunu başaracak kadro ise bu partide vardır. Bu bilgi ve birikimin ise Sedat Özsoy başkanımda olduğuna inanıyorum” dedi.

Serdal Doğan (MHP Meclis üyesi adayı)
MHP Meclis Üyesi Adayı Serdal Doğan da yaptığı açıklamada, “Halkı temsil eden bir listede, Sarıyer’in etkin halk grubuna değer veren bir Başkan ve Parti ile hareket etmek, Sivaslılara değer veren bir başkan ve partiye değer vermek, bizlerin vermiş olduğu sözlerin vefasıdır. MHP ve sayın başkanımız Sedat Özsoy Sivaslılara gerçek değerlerini temsilde adalete riayet ederek vermişlerdir. Adaletin sloganını değil icraatını gerçekleştirmişlerdir. İlk defa Sarıyer’de Sivaslılar benimle MHP’den il özel idaresinde temsil edilme fırsatını yakalamıştır. Tüm hemşerilerim inanıyorum ki bizleri yalnız bırakmaz. Toprağımın her bir ferdi vefalıdır. Sarıyer’deki diğer partiler 40 bini geçkin Sivaslıyı görmezden gelmiştir. Şimdi inanıyorum ki Sivaslılar da onları görmeyecektir. Sivaslılara MHP gönlünü ve listelerini açmıştır. Sarıyer’de bu nedenle MHP diyoruz” dedi.
 
Verda Yiğit (MHP Meclis üyesi adayı) 
MHP Meclis Üyesi Adayı Verda Yiğit ise “Sarıyer’de 40 bin seçmeni olan Sivaslılar şimdiye kadar Sarıyer’de bir başkan yardımcısı veya bir yönetici ile temsil edilemediler. Meclis üyesinde dahi Sarıyer’de nüfusun %20’sini teşkil etmelerine rağmen %2’lerle temsil edilebildiler. Hala da diğer partiler temsilde adalete itibar etmemektedir. Oysa MHP Sivaslılar dahil Sarıyer’de yaşayan Türkiye’nin her yerinden Giresunlu, Rizeli, Trabzonlu, Karslı, Kastamonulu tüm insanlara değer vererek temsilde adil bir liste hazırlamıştır. Bu nedenle Sarıyer’de bizde MHP ve Sedat Özsoy diyoruz” dedi.
 
Fevzi Kaya  (MHP Meclis üyesi adayı)
MHP Meclis Üyesi Adayı Fevzi Kaya ise açıklamasında, “Sarıyer’de çoğunluk olarak Sivaslı seçmenler bulunmasına rağmen, belediyelerde temsil noktasında Sivaslılar olarak bugüne kadar hep azınlıkta kaldık. Bundan önceki belediye yönetimlerinde gerek Sivas derneklerine gerekse Sivaslı kardeşlerimize verilen sözlerin net bir şekilde tutulmadığını gördük. Üstelik seçimden sonra bazı insanların kendilerine seçimi kazandıran Sivaslılara ağza alınmayacak laflar sarf ettiğine şahit olduk. Sedat Özsoy ve MHP atama ile değil, halkın ve derneklerin arzularına değer vererek Sarıyer’de yaşayan tüm memleket mensuplarına adaletli bir şekilde hak ettikleri yerleri vermiştir. Gönlünü ve listelerini bize açan bir başkan ve partiye destek vermek boynumuzun borcudur. Sonuç olarak hak hukuk adalet Sedat Özsoy'lu Milliyetçi Hareket diyoruz” dedi.
 
Fahrettin  Kozgül (MHP Meclis üyesi adayı) 
MHP Meclis Üyesi Adayı Fahrettin Kozgül de, “Ben 35 senelik bir Sarıyerli olarak bugüne kadar Sivaslıları başka partilerin merdiven basamağı olarak kullandığını hep gördüm. Bundan sonra Sivaslıların siyasi partiler tarafından kullanılmayacağına ve Sivaslıların belediye meclisinden başlayarak hak ettikleri yere geleceklerine inanıyorum. Bu ışık ve hareketi, samimi ve değerli insan dürüst, halkçı başkan Sedat Özsoy ve MHP’de gördüğüm için Sarıyer’de bende bir Sivaslı olarak tüm Sivaslılar gibi MHP diyorum. Bu arada İlçe Başkanımız Selami Şişman Başkanıma tüm adaylarımız adına bizlere verdiği değerden dolayı sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Bu haber toplam 2267 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
4 Yorum