Sivaslılar 'Milli İradeye Saygı' dedi

Sivaslılar 'Milli İradeye Saygı' dedi
Sarıyer Sivaslılar Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen "Milli İradeye Saygı Gecesi" Metin Oktay Spor Kompleksi'nde gerçekleşti.
Sarıyer Sivaslılar Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen “Milli İradeye Saygı Gecesi” Metin Oktay Spor Kompleksi'nde büyük bir coşkuyla gerçekleşti.

fotogaleri.jpg
 
Sivaslılar Milli İradeye Saygı dedi galerisi resim 22
 
Geceye; Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, AK Parti Milletvekilleri Ali Turan, Osman Boyraz, Sevim Savaşer, Türkan Dağoğlu, Sarıyer Kaymakamı Ömer Karaman, Sancaktape Belediye Başkanı İsmail Erdem, Kâğıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir, Sivaslılar Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı Abdurrahman Yeşilyurt, BBP İlçe Başkanı Hüseyin Koç, Belediye Başkan Aday Adayları, Meclis Üyesi Hüseyin Coşgun, Cemil Özbalta, İsmail Bülbül, Ahmet Kuzpınar ve çok sayıda kişi katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan gecede yapılan konuşmalarda milli iradeye yönelik önemli mesajlar verildi.
 

İsmet Yılmaz: “Bu ülkenin sahibi millettir”

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, "Sivas Kongresi'nden beri biliyoruz ki milli iradeyi hakim kılmak esastır. Bugün de milli iradeye tuzak kurmak isteyenler var. Onlara, 'bu ülkenin tapusu da, bu ülkenin sahibi de millettir ve milletin iradesidir' demek lazım" dedi.
 
Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana 90 yılda 61 hükümet geçtiğini ve ortalama her 1,5 yılda bir hükümet değiştiğini anlatan Yılmaz, "Şu anda 61. hükümet size hizmet ediyor. Eğer siz istemezseniz kimse başbakan, milletvekili, belediye başkanı olamaz. Bu bakımdan yöneten sizsiniz, yönetme yetkisini vekâletle veren de sizsiniz. Bu hakkınıza, bu yetkinize sahip çıkmanız lazım" diye konuştu. Yılmaz, millete hizmet etmek için istikrarın gerektiğini, 90 yılda halka en çok hizmet edenlerin, istikrarı sağlayanlar, huzur verenler olduğunu vurgulayarak, Adnan Menderes, Turgut Özal ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan dönemlerini örnek gösterdi. Hem demokraside hem de ekonomide bir önceki günden daha iyi olmayı istediklerini dile getiren Yılmaz, demokrasinin çıtasını yükselttiklerini aktardı.
 
Sivaslılar Milli İradeye Saygı dedi galerisi resim 37
 

Erdoğan'ı başımızdan götürmek için bir oyun oynanıyor

Yılmaz, Türkiye'nin dış politikasını kendilerinin belirlediklerini kaydederek, "Bir başka kukla yönetim gibi bir başka yerden talimat almıyoruz. Bunu almadığımız için başkalarına rahatsızlık veriyor. Ekonomik bakımdan güçlü olursak, işte tam bağımsız Türkiye. Ülkemiz, son 200 yıllık devlet tarihinde hiçbir dönemde olmadığı kadar güçlü ve hiçbir dönemde olmadığı kadar itibara sahip. Türkiye'nin başındaki Erdoğan'ı başımızdan götürmek için bir oyun oynanıyor. Sizlerden bunları görmenizi istiyorum" şeklinde konuştu.
 
Sivaslılar Milli İradeye Saygı dedi galerisi resim 39

Ekrem Erdem; “ Bırakın millet kimi beğeniyorsa ona oy versin”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erdem ise ülke üzerine bir oyun oynandığını belirterek, bu oyunlarla mücadele ede ede bugünlere geldiklerini söyledi.  Yerel seçimlere işaret eden Erdem,  "Önümüzde seçim var, bırakın da millet kimi beğenirse ona oy versin. Ama bırakmazlar, karalayacaklar. Milleti kandıracaklarını zannediyorlar, oyun üzerine oyun oynuyorlar ama millet bunu da gördü. Meydanları görüyorsunuz değil mi? Genel başkanımız nereye gitse millet coşkuyla karşılıyor" dedi.
Ekrem Erdem, Gezi olaylarını hatırlatarak, "çiçek, böcek" diyenlerin, Türkiye'yi dışarıya muhtaç etmeyecek projelere karşı olduklarının ortaya çıktığını kaydetti. Erdem, sözlerini şöyle sürdürdü:  "Bu son olaya geldiğimiz zaman, bunun arkasında yatan Halk Bankası ve de özellikle Kuzey Irak'la, Azerbaycan'la, İran'la yaptığımız enerji anlaşmalarını sabote etmek, Türkiye'nin can damarlarını, kaynaklarını kurutmak için yapılmış bir saldırı. Allah'a şükürler olsun, milletimizin dirayeti, halkımızın desteğiyle bu oyunu bozduk, bozmaya devam edeceğiz. Başka oyunlar da oynayacaklar, bundan hiç şüpheniz olmasın. Ne yaparlarsa yapsınlar ama bu millet bu oyunları hep bozacak.  Gezi'de projelerimize karşı çıktıklarını ifade ettiler. Şimdi 41 iş adamımızın mal varlıklarını dondurmak için operasyon yapıldı. Bu da bozuldu, bunu da biliyorsunuz. Hangi projeler; 3. havaalanı, 3. köprüyü yapan projeler. Bu büyük projeleri yapanlar asla hedef değil, hedef Türkiye, hedef halkımızdır. Halkla birlikte inşallah oyunu bozacağız."
 
Gecede, Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) Avusturya Şubesi tarafından Başbakan Erdoğan'a destek amacıyla organize edilen "Milli İradeye Saygı" konvoyuyla Türkiye'ye gelen bir grup, sahneye çıkıp UETD afişi açtı ve protokol üyeleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi. 

Gecede, yerel sanatçıların söylediği türküler eşliğinde halaylar çekildi.

fotogaleri.jpg

Bu haber toplam 6072 defa okunmuştur
Etiketler :
HABERE YORUM KAT