Sezgin Başalan yeniden başkan seçildi

Sezgin Başalan yeniden başkan seçildi
Sivas Koyulhisar Kavacık Köyü Derneği’nin kongresinde Sezgin Başalan büyük oy farkı ile yeniden başkan seçildi.

Merkezi Pınar Mahallesi’nde bulunan Sivas Koyulhisar Kavacık Köyü Derneği’nde seçim heyecanı yaşandı. 600 üyesi olan derneğin yönetim kurulu başkanlığı için iki liste yarıştı. Seçim bir önceki dönemde de dernek başkanlığı yapan Sezgin Başalan’ın ekibi ile mevcut yönetimin içinde başkan yardımcılığı görevini yapan Mehmet Özdemir arasında gerçekleşti.

Son derece güzel bir atmosferde başlayan genel kurul; divan kurulu oluşturularak başlatıldı. Divan kurulu başkanlığına iki listenin ortak teklifi ile Turan Ocak, Tacettin Kıraç ve Rıdvan Alacücük seçildiler. Divan oluştuktan sonra Yönetim Kurulu Başkanı Adem Daşpınar açılış konuşmasını yaparak üyelere 2 yıllık faaliyetleri hakkında bilgilendirme yaptı. Faaliyet raporu oy birliği ile kabul edildi. Yönetim kuruluna aday olan isimler listelerini divana ileterek aday olduklarını bildirdiler. Her iki başkan adayının da bütünleştirici ve güzel temennilerle konuşma yapmaları genel kurul üyeleri tarafından takdirle karşılandı.

kavacik1.jpg

Adaylar çalışmalarını anlattı
Başkan adayı Mehmet Özdemir konuşmasında, “Köyün inşaat anlamında işlerini hallettiklerini ancak sosyal ve kültürel anlamda fazla hizmet edemediklerini göreve seçildikleri takdirde bu eksikliği gidereceklerini” dile getirdi. Diğer başkan adayı Sezgin Başalan yaptığı uzun konuşmada 2 yıl içerisinde yapacakları icraatlar hakkında bilgiler verdi. Başalan konuşmasında “Eğitim, işsizlik, meslek edindirme kursları, sosyal ve kültürel hizmetler, yerinde dönüşüm çalışmaları, köyün otobüs meselesi ile ilgili hayatın her alanında çalışmalar yapılacağını söyledi. Bunun yanında köy ile ilgili ihtiyaç duyulan kilit taşı ve asfalt çalışmaları içinde siyasi ve bürokratik anlamda çalışmalarımız olacaktır” dedi.
 
Sezgin Başalan büyük oy farkı ile kazandı
Yapılan oylama neticesinde Sezgin Başalan’ın listesi açık ara oy farkı ile yeni yönetim Kurulu olarak seçimi kazanmış oldu. Seçim sonucunda yeni yönetim kurulu başkanlığına seçilen Sezgin Başalan’ın teşekkür konuşması ve iki adayın birbirlerine sarılarak tebrik etmeleri sonucu güzel bir görüntüyle genel kurul toplantısı sonlanmış oldu.

kavacik2.jpg

Yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu.
SEZGİN BAŞALAN
MUSTAFA KALDIRIM
MESUT ALACÜCÜK
GÜLTEKİN SABANCILAR
ADEM İNCE
SEZAİ ÖZTEKİN
SEZAİ BAŞPINAR
MUSA SABANCILAR
DURSUN GEDİK
SÖNMEZ BULUT
HASAN KIRAÇ
ABDULLAH DUMAN
SAMET ERYİĞİT
KADİR KIRAÇ
HAŞİM KOCA
MURAT ERYİĞİT
BAKİ ALACÜCÜK
EROL İĞNECİ
YÜKSEL KOCA
ALİ ALACÜCÜK
BÜLENT KIRAÇ
DURSUN OCAK
İSA OCAK
NURETTİN GEDİK

 

Bu haber toplam 8620 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
1 Yorum