Sevim Yalınkılıç yeniden adaylığını açıkladı 

Sevim Yalınkılıç yeniden adaylığını açıkladı 
CHP'de gözler 29 Aralık’ta yapılacak ilçe kongresine çevrilirken, Sarıyer’in mevcut İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç yeniden adaylığını açıkladı. 

İlçe binasının önünde düzenlenen toplantıya; CHP İstanbul Milletvekili ve PM Üyesi Gökan Zeybek’in yanı sıra meclis üyeleri, ilçe yöneticileri, mahalle temsilcileri ve çok sayıda partili katıldı.

İlçe başkan adaylığını açıklayan Sevim Yalınkılıç, konuşmasında birik ve beraberlik vurgusu yaparak partililere önemli mesajlar verdi. Yalınkılıç; “İki yıl sürdürdüğüm bu görevi partimize yakışan bir çalışma ile temsil ettiğime ve başardığıma inanıyorum. Şimdi bu emanetinizi iktidara giden yolumuzda aynı istek ve inançla tüm gücümle çalışmak için tekrar talep ediyorum” dedi.

chp2.jpg

Sarıyer’i her kademede çok iyi temsil ettik

Görev süreci içerisindeki iki yılda gerçekleşen genel ve yerel seçimlere değinen Yalınkılıç, “Zorlu ve güzel iki yıl geçirdik. Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun gerçekleştirdiği adalet yürüyüşü ile başlayan süreçte, İl Başkanımız sayın Canan Kaftancıoğlu’nun 'İstanbul’dan geldiler, İstanbul’dan gidecekler' direnci ile bizlere baharı yaşatan İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu ile, Sarıyer’de üçüncü dönemimizin önderlerinden belediye başkanımız sayın Şükrü Genç ve bizleri Ankara’da gururla temsil eden Milletvekilimiz ve PM üyemizle Sarıyer’i her kademede çok iyi temsil ettik. İlk günden bu güne kadar, tüm örgütümüzde görev alan tüm arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emaneti olan partimizin iktidara gelmesi için siz değerli emektar örgüt arkadaşlarımla yol yürümekten onur ve gurur duyuyorum” diye konuştu.

chp1.jpg

Kendim için değil, memleket için çalıştım

İlçe binasına her adım attığında kendi evinin huzurunu yaşadığını belirten Yalınkılıç, “Değerli yol arkadaşlarım Cumhuriyet Halk Partimizin bir ferdi olmaktan her zaman gurur duydum. Küçük hesapların peşinde hiç olmadım bundan sonra da olmayacağım. Dedikodu üretmeden, benden olsun demeden her gelene “iyi ki geldin”, “iyi ki bizimlesin” ilkesiyle yaklaştım bu güne kadar. Kendim için değil, memleket için mücadele verdim ve bundan sonrada vermeye devam edeceğim. Gelin son noktada ilçemizin 38 mahallesinde demokrasiye olan inancımızla barış ve huzur içinde delege seçimlerini tamamladık” dedi.

chp3.jpg

Aynı istek ve inançla yeniden adayım

Adaylığı ile ilgili toplanan kalabalığa seslenen Yalınkılıç, “Örgütümüzün emaneti olan ilçe başkanlığı emanetini iki yıl önce sizler bana verdiniz. Bunu partimize yakışan bir çalışma ile temsil ettiğime ve başardığıma inanıyorum. Şimdi bu emanetinizi iktidara giden yolumuzda aynı istek ve inançla tüm gücümle çalışmak için tekrar talep ediyorum. Bu gün burada yeni bir dönemi sizlerle birlikte yönetmeye talip olduğumu söylüyorum ve adaylığımız açıklıyorum” diye konuştu. 

Konuşmasının ardından toplanan partililer yeniden aday olan Sevim Yalınkılıç’ı tebrik etti.

Bu haber toplam 13443 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT