Sevgililer Günü'nde start verdi

Sevgililer Günü'nde start verdi
Seçim çalışmalarını Sevgililer Günü’nde başlatan Şükrü Genç, Sarıyer’e yapacağı hizmetler için söz verdi.

Seçim çalışmalarını Sevgililer Günü’nde başlatan Cumhuriyet Halk Partisi Sarıyer Belediye Başkan Adayı İnşaat Mühendisi Şükrü Genç, Sarıyer’e yapacağı hizmetler için söz vererek, “Eşimiz, çocuğumuz, dostlarımızın ötesinde bir şeye sevdalandık. Bütün heyecanımız ve aşkımız Sarıyer’e, Sarıyerliye hizmet için” dedi.

Rizeliler Vakfı’nda düzenlenen toplantıya 2000’e yakın Sarıyerliye hitap eden Genç, Sarıyerliye hizmetin kendisi için her şeyin ötesinde bir aşk olduğunu, seçim çalışmalarının başladığı bu özel günde duyduğu heyecanı kaybetmeyerek, 30 Mart’ta hep birlikte hedefe ulaşacaklarını belirtti. Denizi ve doğasıyla Sarıyer’in yalnızca İstanbul’da değil dünya çapında haklı bir ününün olduğunu söyleyen Şükrü Genç, “Ancak böyle önemli bir ilçe olan Sarıyerimiz 15 yıldır hak ettiği yerel yönetim hizmetlerini alamadı” dedi. 
 
Yapacakları için söz verdi
Salonu dolduran kalabalığa seslenen Genç, belediye başkanı seçildiği takdirde yapacakları hakkında söz verdi ve şu şekilde konuştu; “Sarıyer'i sıkıntısız, sorunsuz bir bölge yapacağıma söz veriyorum. Birlikte yürüyüp, birlikte yöneteceğime söz veriyorum. Belediyeyi güler yüzlü halkın belediyesi yapacağıma söz veriyorum. Sarıyer'i spor alanlarıyla donatacağıma söz veriyorum. Sarıyer'i herkesin imrendiği bir ilçe yapacağıma söz veriyorum, Sarıyer'i işsizlik sorunlarının çözüldüğü bir bölge olarak kuracağıma söz veriyorum. Ggecekondu bölgelerimizi yasallaştırıp daha yasal bir ortam oluşturacağıma söz veriyorum. Sarıyer'de sporu ayağa kaldırmak için söz veriyorum. Sarıyer’i kültür, sanat ve festival merkezi yapmaya söz veriyorum” dedi.

icerichpbuyuk_917291160.jpg

“Mülkiyet sorununu çözeceğiz”
Şükrü Genç, Sarıyer’de mülkiyet sorunun vatandaşların uykusunu kaçırdığına dikkat çekerek şunları söyledi: “Mülkiyet sorununu çözmek için elimizden geleni yapacağız. Bunu yaparken de temel ilkemiz, insanlarımızı tehcire tabi tutmamak, yani göç ettirmemek olacak. Kentsel dönüşüm adı altında, birilerine rant yaratılmasına izin vermeyeceğiz. Bir rant yaratılacaksa bundan o bölgede yaşayanlar faydalanacak. Yani kentsel dönüşüm değil, yerinde dönüşüm temel ilkemiz olacak.”

Şükrü Genç, belediyede yapacakları ilk işlerden birinin mülkiyet sorunu yaşayan vatandaşlara teknik destek verecek bir Gecekondu Birimi kurmak olacağını söyledi.

Balıkçılığıyla tanınan Sarıyer’de AKP’li belediyenin balık pazarını yıktığını hatırlatan Genç,  “Sarıyer’de balıkçılığı yeniden eski günlerine döndüreceğiz. Bu amaçla öncelikle Balıkçılık Festivali düzenleyeceğiz. Balık, balıkçılık ve deniz ürünleri müzesi yapacağız” dedi.

Toplantının sonunda diğer CHP aday adaylarının yanı sıra eski ve yeni ilçe başkanları ile parti yöneticileri de Şükrü Genç’e destek vererek birlikte Sarıyerlileri selamladılar.
 
Sarıoğlu, “Çalmadık kapı bırakmayacağız”
Tanıtım toplantısında kalabalığa seslenen CHP İlçe Başkanı Serdar Sarıoğlu, “Örgütümüz daima Şükrü genç’in arkasında durarak, Sarıyer’in 15 yıllık makûs tarihini değiştirmek için seçim çalışmalarımıza start vermiş bulunmaktayız. 15 yıllık süre zarfında bize seyrettirilen filmi bu sefer seyretmeyeceğiz. Hepimize düşen görev partimiz için, adayımız için çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmamalıdır. Kadın kollarımıza ve teşkilatımıza büyük görevler düşmektedir. Çalışalım, CHP’yi iktidar yapalım ve Sarıyer’e ahlaklı bir belediyecilik getirelim”

Bu haber toplam 1155 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT