'Sen yoksan bir eksiğiz' sloganıyla yola çıktılar

'Sen yoksan bir eksiğiz' sloganıyla yola çıktılar
Sadece gönüllü yardımseverlerden oluşan bir takım olan 'Mutluluğun Adresi' gönüllüleri, kuruldukları günden bu yana başarılı işlere imza atmaya devam ediyor
Ağırlıklı olarak öğrencilerden oluşan ve tamamıyla gönüllülük esasına dayanan ‘Mutluluğun Adresi’, grubu 2013 yılında kurulmuş ve kurulduğu günden bu yana yapmış oldukları yardım etkinlikleriyle büyük başarılara imza atıyor.
 
Geçen Ramazan Bayramı'nda Eyüp Çocuk Esirgeme Kurumu’na yapılan ilk etkinlikle yardım ve dayanışma hayatına başlayan grubun birçok gönüllü üyesi bulunuyor.
 
ic1-024.jpg
 
Türkiye içindeki farklı üniversite öğrencilerinin gönüllü olarak bir araya gelmesiyle oluşan topluluğun, öğrenciler haricinde çeşitli meslek gruplarından da gönüllüleri var. Ayrıca grubun maddi kaynağı da yine bu doğrultuda gönüllülerden oluşuyor. Grup şu anda tüm çalışmalarını daha fazla yardıma muhtaç kitlelere ulaşmak maksadıyla kuracakları resmi derneğin kuruluş aşaması için yoğunlaştırmış durumda.
 
Ayrıca internet üzerinden yayın yaptıkları yerel radyo ile de çok daha fazla kitleye seslerini duyurmaya başlamışlar.
 
Grubun gerçekleştirdiği etkinliklerden bazıları:
 
İstanbul Üniversitesi Merkez kütüphanesinde "Görme Engelliler İçin Sesli Kütüphane Projesi"
 
Geçtiğimiz Ağustos ayında Çocuk Esirgeme Kurumu'yla beraber gerçekleştirilen "Mutluluk Pikniği"
 
Erzurum,Sinop ve Van gibi şehirlere kıyafet ve kitap yardımları
 
"Sen yoksan bir eksiğiz" sloganıyla yola çıkan ve 2013 yılından beri mutluluk dağıtmaya çalışan bu gönüllü ordusuna destek vermeye ne dersiniz?

Bu haber toplam 6143 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT