Sedat Özsoy müjdeyi verdi: Ayazağa'ya metro geliyor

Sedat Özsoy müjdeyi verdi: Ayazağa'ya metro geliyor
AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Sedat Özsoy, Mustafa Sarıgül’ün yetim bıraktığı Ayazağa’ya müjde üstüne müjde verdi.

Şişli’den alınıp Sarıyer’e bağlanan Ayazağa Mahallesi’nde seçim çalışmalarını yürüten AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Sedat Özsoy, esnaf gezisinden sonra mahalle halkıyla yaptığı toplantıda müjde üstüne müjde verdi. 

ayazagaic1-001.jpg

İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir ile birlikte Ayazağa halkıyla toplantı yapan AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Sedat Özsoy burada halkın yoğun ilgisiyle karşılandı. Bektaşlar Düğün Salonu’nda yüzlerce kişinin katıldığı toplantıda konuşan Özsoy, Ayazağa’ya yapacağı projelerini anlattı.

Ayazağa’nın parasını Nişantaşı’na harcatmam!

Ayazağa’nın yıllarca ilçe belediyesi tarafından unutulduğunu ve hizmete muhtaç bir yer halinde olduğunu belirten Özsoy, Mustafa Sarıgül’ü eleştirerek, “Daracık yollarda bizim vatandaşımız evine zor gidiyor. Benim buna içim el vermiyor. Sizler de güzel binalarda oturmayı hak ediyorsunuz. İşte biz bunun için, sizlere güzel hizmetler kazandırmak için göreve geliyoruz. Ayazağa’ya hiçbir şey yapmayan Şişli Belediye Başkanı, sizin 60 dönüm yerinizi meclisten karar geçiriyor kendi üzerine alıyor. Kusura bakmayın ama bunları konuşmadan da yapamıyorum. Ayazağa şimdi aslına, Sarıyer’e döndü. Ayazağa’nın şimdiki fotoğraflarını çekin bir kenara koyun 5 sene sonra da eski ile yeni fotoğraflarını yan yana koyacağız, hizmetleri göreceğiz. Ben Ayazağa’dan parayı alıp da Nişantaşı gibi başka yerlere harcamam. Belediyeye gelecek o para, ilk olarak yine Ayazağa’ya dönecek” dedi.
 

ayazagaic3.jpg


AYAZAĞA’YA METRO GELİYOR 

Geçtiğimiz hafta Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’la iki kez bir araya geldiğini söyleyen Özsoy, “Sarıyer’e yapılacak en az 20 kalem çok büyük projelerden konuştuk. Kadir Bey bize, 'Ayazağa’ya metroyu getirelim mi' dedi. Ben, ilçe başkanımla bir anda durdum, birbirimize baktık. Bismillah dedi ve ilk olarak metronun müjdesini verdi” dedi.
 

KADİR TOPBAŞ AYAZAĞA’NIN PLANLARI İÇİN TALİMAT VERDİ

Üç dönem görev yapan Şişli Belediye Başkanının Ayazağa’nın planlarını dahi yapmadığını vurgulayan Özsoy, “Kadir beye; 3 dönem görev yapan belediye başkanı bir plan dahi yapmamış dedik. Hemen plan yapılması konusunda talimat verildi, çalışmalar başlatıldı. Yollar çok kötü dedik, bir giriş aynı yerden çıkış var dedik. Bahçeköy’den Ayazağa’ya bir yol çalışması başlatalım, çevre yollarının Ayazağa’ya bağlanmasını sağlayalım dedi ve bugün çalışmalar başladı” diye konuştu.
 
ayazagaic2-003.jpg
 

Mülkiyet konusunda net konuştu: “Siz nasıl istiyorsanız öyle yapacağız”

Ayazağa’daki mülkiyet sorunu konusunda konuşan Özsoy, “Mülkiyet konusunda siz ne istiyorsanız, nasıl huzurlu olacaksanız biz onu yapacağız. Ben bu yola, vatandaşımı rahat ve huzurlu yaşatmak için çıktım. Ben görev dönemimde bütün riskleri üzerime aldım, vatandaşımı yerinde korumak adına elimden gelen her şeyi yaptım. Vatandaşımın istemediği hiçbir şeyi yapmadım. Her şeye sizlerle birlikte karar vereceğiz. Şimdi gelecekler, buraları zengine verecekler diye iftira atıyorlar. Ben 30 sene alnıma leke sürdürmemişim, bu saatten sonra da asla sürdürmem” dedi.
 
Ayazağalılara Derbent’i önek gösteren Özsoy, “Büyükşehir Belediyesi, Derbent’te çok büyük bir projeye imza atıyor. Yakında Kadir Bey’le temelimizi atacağız. Kimse kimseyi bir yere göndermiyor, inşaat başlamadan da tapularınızı elinize alıyorsunuz. Ben sizinle beraber hareket edeceğim. Ben belediye başkanlığım döneminde gece-gündüz-bayram demeden dar bütçelerle 20 senede yapılan işlerin tümünü 5 senede yaptım. Benim çoluğum çocuğum tatil yüzü görmedi” dedi.

 

ayazagaic4.jpg

Bu haber toplam 9630 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
1 Yorum