Sedat Özsoy eğitimcilerle buluştu

Sedat Özsoy eğitimcilerle buluştu
AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Sedat Özsoy, Eğitimciler Birliği Sendikası Sarıyer Temsilciliği’ni ziyaret etti.
Sendikanın İstanbul Şube Başkanı İdris Şekerci, Sarıyer’den sorumlu Başkan Yardımcısı Müjdat Kalkan ve sendikanın Sarıyer ilçe yönetiminin bulunduğu görüşmede, eğitimcilerle buluşan Sedat Özsoy’un beraberinde, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Engin Güvenç, İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir, eğitimden sorumlu Can Akçay, AK Parti Sarıyer Belediyesi Meclis Üyesi Hüseyin Coşgun, Kızılay Sarıyer Şube Başkanı Osman Güloğlu da hazır bulundu.
 
egitimciler1.jpg
Eğitimcilerle kahvaltıda sohbet eden Özsoy, “Sarıyer’de eğitimin mevcut durumu, eksiklikleri, atılacak adımları bizzat eğitimin içinde olan eğitimcilerle konuşalım düşüncesiyle eğitimcilerle beraberiz” dedi. Özsoy, “AK Parti ile beraber ülke bütçesinden en büyük pay eğitime ayrılıyor. Bu partimizin eğitime, dolayısıyla geleceğimize bakışının bir ölçüsüdür. Biz de Sarıyer özelinde en büyük yatırımın insan kaynağına yapılan yatırım olduğunu biliyoruz. Belediyecilik anlamında en temel hizmetleri yaparken, Sarıyerlinin mutlu ve huzurlu bir Sarıyer’de yaşaması için projeler üretirken, diğer yandan hem Sarıyer’de hem de ülkemiz genelinde geleceğimiz olan yavrularımızın hak ettikleri ortamlarda eğitim görmeleri için elimizden gelenin en iyisini yapmak için gayret edeceğiz. Yavrularımızın eğitim ortamlarını,  bahçe düzenlemesinden tutun, iç temizliğine kadar, her öğrencinin rahat kullanabilmesi açısından merdivenlerinden, boyasına badanasına kadar, laboratuvarları, sanat ve spor alanlarına kadar okullarımızın iyileştirilmesi anlamında yerel yönetimin imkanlarını seferber edeceğiz. Okullarımızın sanat ve spor faaliyetlerinde kaynak kaygısı taşımadan öğrencilerini  bu faaliyetlere katabilmesi için gerek araç tahsisi, gerekse kaynak tahsisi yapmaya çalışacağız. Bütün bunların yanında Sarıyer çeşitli meslek liselerinin yapılması için en uygun ilçelerdendir” dedi. 
 
egitimciler2.jpg
Özsoy, “İlçemize Sağlık Meslek Lisesi ve Turizm Meslek Liselerini kazandırıyoruz. Bunların yanında denizi olan ilçemizde neden Denizcilik Meslek Lisesi olmasın, neden Endüstri Meslek Lisesi olmasın. Bu gibi farklı okul tiplerinin de ilçemize kazandırılması için gerekli çalışmaları yaparken bir yandan da mevcut okulların yeni binalar yapılarak sayılarının artırılmasını sağlayacağız. Sarıyer başka ilçelerde okumak isteyenlerin yaşadığı ilçe değil, okunmak istenen ilçe olmalıdır” dedi.
 
Sendikanın Şube Başkanı İdris Şekerci, diğer ilçelerdeki yerel yöneticilerin eğitime yaptığı yatırımlardan bahsetti. Kağıthane, Beyoğlu gibi bazı ilçelerde belediye tarafından okullara ikişer hizmetli tahsis edildiğinden, okulların araç, boya-badana, tadilat ve tamirat işlerinde bu belediyelerin masraftan kaçınmadığını anlattı. Şekerci, eğitimin önceliği bakımından da olması gerekenin bu olması gerektiğinden bahsederken, yine bu belediyelerde eğitimcinin de unutulmadığını, bazı programlarla eğitimcilerin hem tatil yapma hem de pedagojik fayda kapsamında belediyelerin kamplarından yararlanma imkanları verildiğinden bahsetti.
 
Kahvaltının ardından Eğitim Bir Sen Şube Başkanı İdris Şekerci, sendikanın eğitim ve eğitimci adına yerel yönetimden beklentilerini içeren dosyayı AK Parti Adayı Sedat Özsoy’a verdi. Sedat Özsoy da dosyadaki istek ve önerileri dikkatle inceleyeceğinden, istekleri yerel bazda yapmaya çalışacağından, her şeyi Ankara’dan beklememek gerektiğini vurguladı.
 

Bu haber toplam 2400 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT