Seçim yarışı iyice kızıştı

Seçim yarışı iyice kızıştı
Sivas Suşehri Tatar Köyü Derneği’nin düzenlemiş olduğu kahvaltıya Belediye Başkan Adayları damgasını vurdu.

DP adayı Yaşar Ağsu “İşi ehline teslime edin. Bu işin ehli benim” derken, CHP’nin adayı Şükrü Genç ise “Sarıyer’i halk yönetecek” dedi.

Konjonktür olarak iki tane büyük partiyi destekleyeceğiz
Kahvaltıda söz alan Sivaslılar Derneği Sarıyer Şube Başkanı Bekir Karakuş, “Sivaslı bir aday çıkmadı ama en azından bir belediye başkan yardımcısı ve meclis üyesi hemşerilerimiz olsun istiyoruz. Bu manada konjonktür olarak iki tane güçlü partiye destek vereceğiz” dedi

Ağsu: Emaneti ehline verin
Karakuş’un hemen ardından söz alan DP adayı Avukat Yaşar Ağsu, Karakuş’un sözlerini bir talihsizlik olarak değerlendirdiğini söyleyerek, “Belediye başkanı seçerken ‘konjonktür olarak güçlü partileri destekleyeceğiz’ demek bana göre doğru bir şey değil. Emaneti ehline teslim etmek zorundasınız. Sarıyer geri kalmış, son 15 yılda hizmetten yoksun bırakılmış. Baktığımızda ilerleyen değil aksine geriye giden bir Sarıyer görüyoruz. Bu manada belediyeciliği yapabilecek bu işin ehli olan birine görev vermek zorundasınız” dedi.  Ekibinde Sivaslıların da olduğunu söyleyen Ağsu, “Sarıyer için hayal doluyum. Ben ehil olanım, ekibim ehil olandır” dedi. 

Genç: Sarıyer’i halk yönetecek
Ağsu’dan sonra söz alan Şükrü Genç, “Sarıyer’in özel sorunları var. Bu sorunların çözümü için sadece kadrolar yeterli değil. Yönetime halkın da katılması gerekiyor. Bu manada bende sizin içinizden biriyim. Biraz da biz yürüyelim sizin gibi dostlarımız yürüsün” dedi. Genç, kahvaltıya katılan Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç için ‘Bize cenaze aracı veriyor. Pikniklerimiz için bize araba tahsis ediyor. Bu yüzden kendisine teşekkür ediyoruz” gibi sözlerle de gönderme yaparak, “Yönetmek sadece cenaze arabası vermek, pikniklere araba tahsis etmek değildir. Yönetime halkı da alarak çözüme yürümektir. Sarıyer’de yönetimi biz kurmalıyız” dedi. Genç, mülkiyet sorunu ile ilgili olarak da, “Bende Hisarüstü’nde gecekonduda oturuyorum. Bu sorunun farkındayım. İnsanların yaşadığı evlerimiz ne zaman yıkılacak tedirginliğinin ben de içindeyim” dedi.
 
Sanayi mahallesindeki dernek binasında yapılan kahvaltıya, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, Demokrat Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Avukat Yaşar Ağsu, CHP Sarıyer Belediye Başkan Adayı Şükrü Genç, DP Sarıyer İlçe Başkanı Osman Öztürk, Sarıyer Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi Hamza Gökçek, Sivaslılar Derneği Sarıyer Şube Başkanı Bekir Karakuş, Tatar Köyü Dernek Başkanı Ünal Çakır ve dernek başkanları katıldı.

Bu haber toplam 1360 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT