Sarıyerlilere müjde

Sarıyerlilere müjde
Sarıyer'e deniz temizleme ve yangın söndürme gemisi geliyor.

Sarıyerlilere müjde… Sarıyer’inde artık bir deniz temizleme ve yangın söndürme gemisi var. Sarıyer AK Parti aday adayı Turgay Boyar, Sarıyer için bir deniz temizleme ve yangın söndürme gemisi aldı. 10 gün sonra Sarıyer’in sahilleri bir deniz temizleme ve yangın söndürme gemisine emanet olacak. 

AK Parti’den aday adayı Turgay Boyar'in Sarıyer sevdası devam ediyor. Turgay Boyar’ın yürüttüğü deniz bilinci sosyal sorumluluk projesi kapsamında Sarıyer ve İstanbul'a hizmet vermek için gemi getiriliyor. Tüm sermayesi Turgay Boyar tarafından karşılanan bu gemi 10 gün içinde Sarıyer’de çalışmaya başlayacak. Deniz temizleme ve yangın söndürme gemisi projesinin aday adaylığından önce yaklaşık 9 yıldır sürdüğünü belirten Boyar, “Seçilsem de seçilmesem de Sarıyer'e hizmete devam edeceğim. Bu gemi Sarıyer’de hizmet verecek ve Sarıyer için çalışacak. Sarıyer halkına hiç bir yük getirmeyecek olan bu gemi İstanbul halkına da hizmet verecek” dedi. Boyar, Geminin siparişinin verildiğini, danışmanı Serkan Yiğit’in bu konuyu da ABD'de görüşeceğini ve 10 gün içinde geminin halkımıza hizmet vereceğini belirterek,  bu projenin Sarıyer'e hayırlı olmasını temenni etti. 

Deniz kirliliği ile mücadelede etkili olacak

Deniz temizlemede ve kirlilik önlemede muhteşem bir çözüm olan bu gemi ayni zamanda Deniz ilçesi olan Sarıyer için yangınla mücadelede büyük bir önlem silahı. Denizden aldığı su ile yangın önleme aracı olan bu gemi ayni zamanda yük tasıma olanağına da sahip. Balıkçı teknelerindense cöp toplayacak olan bu gemi Sarıyer’in deniz kirliliği için mücadele edecek. 

Özel bir çözüm

Deniz temizleme, yangın söndürme ve servis botu ( kapasiteli yük tasıma ) gibi çok maksatlı kullanım özelliği olan rakipsiz avantajlara sahiptir.

•          Deniz yüzeyinden yağ-yakıt toplam (sıvı atık)

•          Katı atık toplama

•          Aynı zamanda servis botu 

•          Kapasiteli yük tasıma

•          Teknelerden ve yük gemilerinden atık alımı (kıyı ve deniz taşıt çöp toplama)

•          Sualtı sporları aracı (taşıma, kompresör vs)

 

Bu haber toplam 1494 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT