Sarıyerli miniklere hayvan sevgisi aşılanıyor

Sarıyerli miniklere hayvan sevgisi aşılanıyor
Sarıyer Kalkınma Eylenme Planı’nın (SKEP) hedeflerinden biri olan çocukların hayvanlar konusunda bilinçlendirmelerine yönelik çalışmalar başladı.

Güncellemesi yapılan Sarıyer Belediyesi’nde görevli Veteriner Hekim Aylin Neslişah Aybak, proje kapsamında SAGEM Reşitpaşa Şubesi’nde ilk dersini verdi. Veterinerlerin görevleri, evlerde ve sokakta beslenen hayvanlara yönelik doğru yaklaşımın nasıl olması gerektiği konularında bilgiler veren Veteriner Aybak, ders sonrasında öğrencilerin merak ettikleri soruları yanıtladı.

minik1.jpg

Hayvanlar konusunda farkındalığı artırmak, onları korumak ve sahiplenmenin getirdiği sorumluluklar konusuna dikkat çekmek için 3-18 yaş arası çocuklara yönelik düzenlenen bilinçlendirme çalışmaları başladı. Hayvan sevgisinin küçük yaşta evde başladığına vurgu yapan Veteriner Hekim Aybak, “Dersimize giren öğrencilerin çoğunun evlerinde en az bir evcil hayvan olması bizi mutlu etti. Küçük yaşta aşılanan hayvan sevgisi, ileri yaşlarda insan hayatında önemli bir yere sahip oluyor. Pilot okul olarak seçtiğimiz SAGEM Reşitpaşa Şubesi’nde ilk dersimizi gerçekleştirdik. Her ay öğrencilerimizle bir araya gelerek sokakta karşılaştıkları hayvanlara nasıl davranmaları ve besleme yaparken nelere dikkat etmeleri gerektiği konularında bilgiler vereceğiz. Bu dersleri diğer eğitim kurumlarında da vermeyi hedefliyoruz” dedi. 

minik2.jpg

Bu haber toplam 3041 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT