Sarıyerli minikler 29 Ekim'i kutladı

Sarıyerli minikler 29 Ekim'i kutladı
Sarıyerli minikler 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları için bir araya geldi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün geleceği emanet ettiği çocuklar Sarıyer Belediyesi Çayırbaşı stadında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları için bir araya geldi. Gündüz Bakımevleri’nin 4-5 yaş arası öğrencilerinin yer aldığı gösteride çocuklar Cumhuriyet Bayramı’nı bando-ritim performansı ile karşıladı. Programda ayrıca Sarıyer Belediyesi Sivil Savuma Birimi köpeği Şilan, çocuklar için minik bir şov yaptı.

29-3.jpg

Sarıyer Belediyesi Gündüz Bakımevi öğrencileri, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten armağan kalan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı Çayırbaşı stadında kutladı. Çayırbaşı Neslican Tay, Bahçeköy Mehmet Sönmez, Maden Yunus Emre, Ferahevler Doğan Cüceloğlu, Ayazağa Lotus Çiçeği, Derbent Sümeyye Boyacı, Kasapçayırı Dilek Terimer, Büyükdere Açelya ve Reşitpaşa Halit Ayar Bakımevi’nden çocuklar ile R.Güney Kıldıran Ortaokulu Bando Takımı öğrencileri Çayırbaşı Stadı’nda buluştu, tüm stat kırmızı beyaza boyandı. Yaklaşık olarak bir aydır hazırlık yapan minik öğrencilerin ailelerine hazırladığı bando-ritim gösterisi ayakta alkışlandı.

29-4.jpg

“CUMHURİYET'E SAHİP ÇIKMALIYIZ”

Etkinliğe katılarak bir konuşma yapan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, öncelikle çocukları yarınlara yetiştiren, toplumun temeli olan öğretmen ve velilere teşekkür etti. “Cumhuriyeti hala en derinden hissediyoruz, hissedemeyenlere bu görüntü bir ders olsun” diyen Genç, “Cumhuriyet bayramımız şimdiden kutlu olsun. Bu memleket, çok kadim bir memleket. Her bir köşesinde faklı bir kültür görüyoruz. Atalarımızın emanetlerini görüyoruz. İşte bu çocuklarla o değerlere sahip çıkacağız. Sorumluluklarımız çok fazla. Biz çok şanslıyız çünkü Atatürk’ümüz vardı, bu şansı devam ettirmek zorundayız” ifadelerini kullandı.

29-1.jpg29-2.jpg

Bu haber toplam 2260 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT